КИЕВ
03:52
Брюссель
02:52
Москва
04:52
Четверг, 25 апреля 2024

НовостиПроти дикого ринку землі вже зібрано перший мільйон підписів – Скоцик

22 мая, 18:25  Политическая  Украина

По всій Україні уже зібрано понад мільйон підписів проти поспішного впровадження ринку землі, яке в сьогоднішніх умовах становить небезпеку для держави. Збір триває у всіх регіонах України.

 

Про це у своєму блозі на порталі «Gazeta.ua» повідомив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

 

«Абсолютна більшість опитаних - понад 90% - рішуче виступають проти розпродажу головного національного багатства, який у нинішніх умовах підірве роботу аграрної галузі і дестабілізує країну. Таку єдність українці демонстрували тільки під час референдуму про Незалежність у грудні 1991 року», - вважає Віталій Скоцик.

 

Окрім самого збору підписів, активісти проводять по всій країні автопробіги проти продажу землі, пікетують обласні управління Держземгеокадастру та запустили у соцмережах  флешмоб із хештегом #НеДамоВкрастиЗемлю і фотографіями та відео з таким же гаслом.

 

«Коли ми кілька тижнів тому розпочинали Всеукраїнський збір підписів «Не дамо вкрасти землю!», то мали достатньо приводів для хвилювання. Адже коштів на велику промокампанію у аграріїв нема, як і власних телеканалів, які б постійно розказували людям про небезпеку ринку землі в нинішніх умовах. Але хід акції показав, що більшості українців нічого пояснювати не треба: вони прекрасно розуміють, що, розбазаривши землю, держава не вистоїть, і готові зупинити земельну аферу. Причому і селяни, і мешканці міст однаково активно долучилися до збору підписів», - пише Віталій Скоцик.

 

7 червня аграрії обіцяють принести зібрані підписи під стіни Верховної Ради, де буде відбуватись акція протесту проти «дикого» ринку землі.

 

«Чи чує влада український народ? Безумовно. Інша річ - чи готова вона змінюватися і міняти свою політику. Це стане зрозуміло зовсім скоро, адже парламент має незабаром розглядати недолугий урядовий законопроект про обіг землі сільськогосподарського призначення. 7 червня під Верховною Радою проводимо всеукраїнський страйк проти непродуманого продажу землі і за ґрунтовну земельну реформу. Нагадаємо депутатам про волю народу. Боротьба триває», - відзначає Віталій Скоцик.

 

Нагадаємо, підписуючи останній Меморандум з МВФ, українська влада взяла зобов'язання вже до кінця травня  цього ороку ухвалити закон про обіг земель, що відкриє шлях до продажу землі сільськогосподарського призначення з 2018 року. Аграрії заявили, що поспішне впровадження ринку землі призведе до непоправних втрат і розпочали Всеукраїнський збір підписів «Не дамо вкрасти землю!». Аграрії заявляють, що виступають не за безкінечне продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, а за грамотну земельну реформу.

 

Ще минулого року Аграрна партія зібрала провідних експертів, які розробили стратегію земельної реформи. Ці напрацювання було обговорено під час земельних форумів з представниками усіх регіонів України за участі фермерів, місцевих громад, науковців. Разом з фахівцями було сформовано бачення 16 напрямків реформи, які тепер слід реалізувати в законодавчих актах.

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу