КИЕВ
01:05
Брюссель
00:05
Москва
02:05
Четверг, 28 мая 2020

НовостиДеревину з України продаватимуть на Прозорро – Держлісагентство

05 июня, 15:59  Экономическая  Украина
Вирубка деревини в Україні

Меморандум про співпрацю Державного агентства лісових ресурсів України та державного підприємства "Прозорро.Продажі" в сфері реалізації необробленої деревини підписали керівники відомств.


Про це повідомляє прес-служба Державного агентства лісових ресурсів України.

 

"Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар та директор державного підприємства "Прозорро.Продажі" Олексій Соболев підписали Меморандум для консолідації зусиль, спрямованих на співпрацю в частині розвитку ринку реалізації необробленої деревини шляхом побудови і впровадження прозорої системи реалізації електронних аукціонів", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що відповідно до Меморандуму сторони співпрацюватимуть у питаннях організації доступу постійних лісокористувачів, які здійснюють заготівлю деревини на території України, а також потенційних покупців необробленої деревини до організації та участі в електронних аукціонах. Також Меморандумом передбачено запровадження дієвих механізмів визначення і встановлення недискримінаційних правил організації та проведення електронних аукціонів, запобігання проявам корупції завдяки загальнодоступності й прозорості даних, відкритість для громадського контролю та розширення кола покупців.


Як поінформував Бондар, на одній з нещодавніх колегій відомства було рекомендовано активніше використовувати електронні торгові сервіси (торгові майданчики, магазини, систему "Прозорро.Продажі") для реалізації залишків деревини на складах лісогосподарських підприємств.

 

"Держлісагентство минулого року розпочало організацію електронних торгів за допомогою програмного продукту держпідприємства "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр". Тепер з метою розширення механізмів реалізації деревини ми підписали Меморандум про співпрацю з Прозорро.Продажі. Таким чином, буде спрощено доступ до аукціонів із реалізації необробленої деревини для всіх зацікавлених сторін та до інформації про такі аукціони. Окрім того, це забезпечить повноцінний відкритий доступ громадськості до інформації про результати електронних аукціонів із реалізації необробленої деревини", - зазначив Володимир Бондар.


Він також повідомив, що лісгоспи з Житомирської, Київської та Рівненської областей уже почали виставляти деревину на електронні аукціони Прозорро.Продажі.

 

"Прозорро.Продажі вже має успішний досвід у сфері надро-, землекористування, оренди та малої приватизації майна. Ми дуже раді, що тепер до нашої торгової системи приєднується Держлісагентство, завдяки майбутнім торгам ми забезпечимо учасникам ринку чесний і конкурентний доступ до природних ресурсів, а також прозору інформацію про ціни та обсяги деревини", - підкреслив директор державного підприємства "Прозорро.Продажі" Олександр Соболев.


Окрім того, Меморандумом передбачено проведення спільних заходів (які включають, серед іншого, робочі зустрічі, наради, відео-конференції в онлайн-режимі тощо) для обговорення питань у рамках співробітництва, а також інформування громадськості про співпрацю сторін.

 

Як повідомляв Укрінформ, за І квартал 2019 року лісогосподарськими підприємствами отримано 3,9 млрд грн чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), що на 106,1 млн грн (3%) менше, ніж за аналогічний період минулого року. Станом на 1 квітня 2019 року на складах знаходилося 1,2 млн кубометрів залишків лісопродукції, на 281 тис. кубометрів (32%) більше у порівнянні із залишками на початок 2019 року.

 

Україна посідає дев'яте місце у Європі за площею лісів та шосте - за запасами деревини. Загалом, лісистість України становить 15,9%. Загальна площа лісових ділянок, що належить до лісового фонду України, становить 10,4 млн га, в тому числі вкрито лісовою рослинністю 9,6 млн га. У сфері відання Держлісагентства перебуває 7,6 млн га лісів, або 73% від загальної площі лісів.

 

Джерело: Укрінформ

 

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу