КИЕВ
12:45
Брюссель
11:45
Москва
13:45
Суббота, 4 июля 2020

НовостиКомандувачем армії Канади став етнічний українець

17 июля, 12:26  Социальная  Украина
Пол Винник

Армію Канади очолив етнічний українець генерал-лейтенант Пол (Павло) Винник.


Про призначення на посаду стало відомо 14 липня після привітання прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо на його офіційній сторінці в Twitter.


 

 

"Генерал-лейтенант Винник, онук українських поселенців зі Стрия (Альберта) узяв командування канадською армією", - підтвердив новину посол Канади в Україні Роман Ващук.


Дід Винника родом із села Поздимир на Львівщині. У листопаді 2016-го генерал-лейтенант відвідав рідне село предків.


Військову кар'єру почав у Військовому коледжі Роял Роадсу і Королівському військовому коледжі Канади. 1986-го Винник вступив до лав канадських військових інженерів.


1997-го став головнокомандувачем 1-го полку бойових інженерів в Едмонтоні. З 2004-го був командувачем першої групи тилового забезпечення, з березня 200-го - помічником командувача генерала Об'єднаного тимчасового управління безпеки в Афганістані.


2010-го Винника призначили командувачем Західного округу наземних військ. 2012-го - заступником командувача Армії Канади і головою Командування військової розвідки Канади. З липня 2014-гоу був головою Оборонної розвідки.


Крім того, за даними офіцера ЗСУ Анатолія Штефана, Винник сприяв отриманню українською армією новітньої зброї, а також її співпраці з канадськими інструкторами.


"2016-го після його візиту в Україну у львівських шахтах абсолютно випадково були знайдені далекобійні снайперські ґвинтівки і заблукали військові інструктори канадської армії", - написав український полковник.

 

 

 

Джерело:Gazeta.ua

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу