КИЕВ
09:03
Брюссель
08:03
Москва
10:03
Четверг, 23 сентября 2021

НовостиРада перейменувала Кіровоград на Кропивницький

Верховна Рада підтримала перейменування міста Кіровоград на Кропивницький. За проголосували 230 депутатів, проти 5, 6 - утримались і ще 89 не голосували.

Проект Постанови № 4222 «Про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», пише glavcom.ua.

Відповідно до пояснювальної записки, Кіровоградська міська рада подала на розгляд Верховної Ради 7 можливих варіантів назв перейменування міста Кіровоград, а саме: Єлисаветград, Інгульськ, Златопіль, Кропивницький, Благомир, Ексампей та Козацький. Під час громадського опитування значної підтримки отримав варіант назви Кропивницький, яка на думку багатьох кіровоградців, у тому числі й представників творчих кіл та науковців, може стати найвеличнішим та логічним, справжнім українським іменем, на честь відомого актора, режисера, драматурга й громадського діяча.

«Ім'я Кропивницького стоїть поряд з іменами борців за незалежність і самостійність України, таких як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка та інших. Відтак Кропивницький вперше констатував перед світом, що українці - не просто народ, а нація, зі своїми культурою та звичаями. «Кропивницький» визначає конкретні досягнення України у сфері формування світової культури. «Кропивницький» безсумнівно впишеться у вінок назв обласних центрів Хмельницький та Івано-Франківськ, що не викликають жодних заперечень, і своєю появою сприятиме пришвидшенню формування національної ідеї «Заможна країна - вільна людина - культурна нація», - йдеться у записці.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу