КИЕВ
07:25
Брюссель
06:25
Москва
08:25
Пятница, 2 июня 2023

НовостиТарифи на компослуги повинені встановлюватися так, щоб це було зручно споживачам, - Олександр Сергієнко

04 декабря, 12:00  Экономическая  Украина

 

Принципово новий механізм формування тарифів на комунальні послуги нічого не змінить, проте є ризик, що тариф формуватиметься під впливом політичних чинників. Про це розповів директор аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

 

Тарифи, компослуги, Олександр Сергієнко, новий механізм.

 

«Реального механізму, який би враховував соціально-економічне становище людей – немає. Методика не змінилася. Вплив місцевих еліт, які володіють комунальними підприємствами буде сильнішим. Й головне, що ніде, ні на місцях, ні в НКРЕКП не враховується економічне становище людей», - сказав Сергієнко у коментарі «Слово і діло».

 

Експерт вважає, що підприємства у цій галузі є природними монополістами, тому контроль держави потрібен.

 

Українці сплатили за житлово-комунальні послуги 9 млрд. грн. У той же час заборгованість за компослуги перевищувала 50 млрд грн.

 

«У нас переплутані поняття собівартість і тариф. Тариф, ціна і собівартість – це абсолютно різні речі. Тариф повинен встановлюватися так, щоб це було зручно споживачам. А у нас всі витрати перекладають на тариф. Це найбільша проблема нашої влади, що вони роблять вигляд, що цієї різниці не розуміють», ? наголосив Сергієнко.

 

Він додав, що механізми формування тарифу не змінилися, однак уряд зняв із себе політичну відповідальність за нього і переклав усе на місцевих депутатів.

 

«Принципово нічого не зміниться. Але це в кращому разі, бо методики формування тарифу залишалися ті самі і засновані вони на витратному принципі. Якщо раніше несли в НКРЕКП, то тепер нестимуть у виконавчі органи місцевої влади. Така ситуація була до 2014 року. Що може бути гірше? Вплив місцевих комунальників на місцеву владу може зрости і почнуть відігравати роль політичні мотиви. Наприклад, це може бути помітно у передвиборчий період», ? пояснив він.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу