КИЕВ
18:11
Брюссель
17:11
Москва
19:11
Четверг, 25 апреля 2024

НовостиВідтермінування підвищення «мінімалки» показує, що держава у скруті, - економіст

30 ноября, 10:00  Экономическая  Украина

 

Відтермінування зростання мінімалки  до 6,5 тисяч гривень до  груднz 2021 року показує, що уряд визнає, що економіка країни у скрутному становищі. Підвищення соціальних виплат без комплексного підходу могло мати негативні наслідки. Про це заявив економіст Володимир Сіденко.

 

підвищення «мінімалки», мінімальна зарплата,  грудень 2021, економіст, Володимир Сіденко.

 

«Звичайно, що в таких заявах немає нічого доброго й це тільки підтверджує, що держава у скруті і не може виконувати свої соціальні обіцянки. Але ми розуміємо звідки беруться такі ситуації: країна майже дійшла до нового локдауну і розраховувати на те, що з’являться нові джерела доходу на соціальні програми в держави не варто, принаймні в найближчий час», - сказав Сіденко  у коментарі «Слово і діло»

 

Експерт додав, що відтермінування «мінімалки» свідчить про визнання урядом реалій фінансового стану держави на сьогоднішній день.

 

 «Якщо взяти саму цю ситуацію, я би сказав так: тут є певні слабкості, пов’язані з тим, що неправильно вирішувати ситуацію лише підвищенням мінімальної заробітної плати, оскільки повинно бути збережено співвідношення заробітної плати із тарифними рівнями кваліфікації, рівнем інтенсивності праці та іншими показниками. Тому розв'язувати проблему лише на рівні підняття мінімальної заробітної плати неправильно, оскільки це створить несправедливі стимули і, зрештою, на кваліфікованих посадах, але які залишаються недостатньо оплачуваними, не буде кому працювати. Це питання більш комплексне», ? пояснив експерт.

 

Економіст наголосив, що на державному рівні треба змінювати регулятори, а не просто збільшувати виплати у штучний спосіб.

 

«Це проблема взагалі доходів державного бюджету та прибутковості комерційних компаній, які виплачують заробітну плату. Держава має створити відповідні регулятори, які будуть стимулювати гідну працю і за рівнем оплати, і за рівнем умов праці», ? відзначив Сіденко.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу