КИЕВ
04:35
Брюссель
03:35
Москва
05:35
Четверг, 25 апреля 2024

НовостиАнтимонопольний комітет просять розслідувати концентрації Фірташа на ринку облгазів

Антимонопольний комітет отримав подання із пропозицією дослідити питання щодо дотримання конкурентного законодавства при зміні фактичних контролерів 19 облгазів, у чиї наглядові ради у 2016-му році увійшли люди олігарха Дмитра Фірташа.

 

Про це повідомило джерело "Наших грошей".

 

Йдеться про подання від 25 квітня, у якому викладені факти, що свідчать про бездозвільну концентрацію облгазів, фактично підконтрольних Фірташу. З-поміж інших, йдеться також про чотири облгази з групи російського олігарха Віктора Вексельберга – "Харківгаз", "Харківміськгаз", "Криворіжгаз" і "Дніпрогаз".

 

За даними видання, головою наглядових рад усіх чотирьох згаданих облгазів є Девiд Ентонi Ховард Браун, він же значиться головою наглядових рад інших підконтрольних Фірташу облгазів.

 

У документі пропонується розглянути питання щодо можливого здійснення у 2016 році бездозвільних концентрацій 19-ти облгазів.

 

Зокрема, йдеться про "Сумигаз", "Харківгаз", "Харківміськгаз", "Дніпрогаз", "Дніпропетровськгаз", "Запоріжгаз", "Житомиргаз", "Закарпатгаз", "Хмельницькгаз", "Чернігівгаз", "Львівгаз", "Криворіжгаз", "Волиньгаз", "Івано-Франківськгаз", "Київоблгаз",  Чернівцігаз", "Тисменицягаз",  "Рівнегаз", "Миколаївгаз".

 

Припускається, що концентрації відбулись в результаті зайняття одними і тими ж особами більше половини посад у наглядових органах товариств.

 

Розглядається також версія про бездозвільне взяття під контроль "Сумигазу" київською компанією ТОВ "РГК Трейдінг", яка через кіпрський офшор "Т.G.I. Gas Holdings Limited" підконтрольна Фірташу.

 

Чи погодиться керівник АМКУ Юрій Терентьєв надати дозвіл на відкриття справи наразі невідомо, пише видання.

 

Нагадаємо, Фірташ в особі офшорних засновників компанії "Газтек" володіє акціями "Вінницягаз", "Волиньгаз", "Дніпропетровськгаз", "Житомиргаз", "Запоріжгаз", "Івано-Франківськгаз", "Миколаївгаз", "Рівнегаз", "Сумигаз", "Хмельницькгаз", "Чернівцігаз", "Тисьменицягаз", "Луганськгаз".

 

У грудні 2018-го глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомляв, що Фірташ контролює 80% ринку облгазів. І це без урахування чотирьох облгазів Вексельберга.

 

Джерело: Економічна правда

 

 

Версия для печати


Оставить комментарий

 Прокомментировать с помощью Facebook

Обзор сети

Разместить рекламу