КИЕВ
05:18
Брюссель
04:18
Москва
06:18
Пятница, 19 июля 2024

НовостиУкраїна добровільно внесла до бюджету Ради Європи $400 тисяч

04 сентября, 18:30  Экономическая  Украина

У Страсбурзі сьогодні була завершена процедура здійснення добровільного внеску України до бюджету Ради Європи у обсязі $400 тисяч.

 
Про це повідомляє Постійне представництво України при Раді Європи на своїй сторінці у Facebook.


У представництві нагадали, що фінансова ситуація в РЄ різко погіршилася у 2017 році, коли РФ використала фінансовий шантаж організації і в порушення своїх міжнародно-правових зобов'язань відмовилася сплачувати внески до бюджету Ради Європи до того часу, поки не буде відновлена повноцінна участь її делегації у ПАРЄ.


"Цей крок поставив організацію в особливо скрутне становище, оскільки протягом останнього десятиліття бюджет Ради Європи формувався в умовах скорочення бюджетних видатків у більшості держав-членів. За цих умов уряд України вирішив фінансово підтримати Раду Європи. Ми зробили добровільний внесок на додаток до своїх обов'язкових платежів до бюджету", - йдеться у повідомленні.


Гроші будуть використані у сферах співробітництва, що є пріоритетними як для Ради Європи, так і у контексті співробітництва з Україною.
Україна, зокрема, профінансувала такі напрями співробітництва: функціонування Європейського суду з прав людини, боротьба з корупцією та відмиванням грошей, запобігання тортурам, боротьба з расизмом і нетерпимістю, інтеграція ромів та кочівників у суспільство, захист меншин, розвиток рівноправ'я жінок та чоловіків, захист культурної спадщини, захист журналістики та безпеки журналістів.


"У найскладніший період сучасної історії України ми стали отримувачем допомоги з боку Ради Європи. Я радий, що сьогодні Україна стала донором такої допомоги. Це акт солідарності України з Радою Європи у темні для організації часи, коли її здатність захищати власні цінності та принципи випробовують на міцність", - зазначив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.


Глава МЗС України Павло Клімкін закликав інші країни приєднатися до ініціативи України для протистояння Росії, яка використовує проти РЄ фінансовий шантаж.

Джерело: Європейська правда

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу