КИЕВ
21:16
Брюссель
20:16
Москва
22:16
Суббота, 25 сентября 2021

НовостиЗеленський: Таких емоцій, інтриг і сутичок, як у місцевих радах давно не було навіть у національному парламенті

07 декабря, 15:00  Политическая  Украина

 

Президент України Володимир Зеленський назвав мерів  «князьками». А завданням конструктивних сил у місцевих радах визначив «стримування ділків».

 

Зеленський, Президент України,  Володимир Зеленський, мери, ділки, князьки, день місцевого самоврядування

 

«Ще ніколи на місцевому рівні в Україні не було стільки владних і фінансових можливостей, як тепер. Внаслідок децентралізації місцеві бюджети збільшились у декілька разів, загалом по країні це колосальна сума: щороку – сотні мільярдів гривень. Перейшли на місця й повноваження», - написав Володимир Зеленський в своєму Телеграм-каналі.

 

На його думку, саме це й зумовлює настільки відчайдушну боротьбу за вплив у громадах майже по всій Україні.

 

«Аж таких емоцій, інтриг і сутичок, як у місцевих радах протягом останніх тижнів, давно не було навіть у національному парламенті», - каже Президент.

 

Він вважає це один з головних викликів для всього нашого суспільства, про який важливо сказати саме сьогодні, у День місцевого самоврядування.

 

«Децентралізація – це не просто про гроші, про розподіл можливостей. Перш за все це про розвиток. Гроші, як і повноваження, можуть бути тільки інструментом, що застосовується в інтересах громади. Але ж очевидно, що точно не заради втілення у життя тієї чи іншої стратегії розвитку громад точиться така боротьба на місцях», - говорить Зеленський.

 

На його думку,  завдання конструктивних сил у місцевих радах, центральної влади та суспільства загалом бачу стримування апетитів ділків, які розглядають місцеві бюджети та нові повноваження виключно як особисту годівницю чи компенсатор втрачених можливостей на національному рівні.

 

«Час ділків минув. Якщо декому з них ще вдалося переграти інтереси громади, обманувши частину виборців, то це зовсім не означає, що наступні п'ять років можуть бути для них часом особистого збагачення та «князювання», як це бувало раніше», - каже Зеленський.

 

За словами Президента, реформу децентралізації треба продовжувати так, як вона й планувалася.

 

«Заради розвитку громад, створення нових можливостей і комфортного середовища для життя людей. Запрошую всіх представників місцевої влади та нових політиків у громадах до дискусії про те, як нам усім разом досягти такої якості життя у громадах по всій країні, щоб люди бачили: децентралізація – це успіх України. До речі, одним з найбільш перспективних напрямків вважаю реанімацію Ради регіонального розвитку, яка дасть змогу суттєво покращити комунікацію між мерами, головами обласних адміністрацій, центральними органами влади. Місцеве самоврядування – це якраз про якість життя», - сказав Президент.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу