КИЕВ
21:49
Брюссель
20:49
Москва
22:49
Воскресенье, 26 сентября 2021

НовостиЯковишин Зеленському: може так трапитися, коли вже не Порошенку, а Вам оголосять ганебний вирок

14 ноября, 15:00  Политическая  Украина

 

Президенту нагадали, що «лохи» вже не раз прозрівали, від чого у самозакоханих і надмірно пихатих «царів» здувало, як вітром, царську корону.

 

Яковишин, Земля і воля, аграрії, протест аграріїв, ринок землі, закон про ринок землі, парламент, верховна рада, зеленський.

 

Герой України генеральний директор ТОВ «Земля і воля» Леонід Яковишин написав відкритого листа до президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, голови Кабінету Міністрів України Олексія Гончарука, міністра розвитку економіки, торгівлі і с/г Тимофія Милованова.

Заслужений аграрій попередив владу про наслідки, до яких може призвести ігнорування думки людей у питанні відкриття ринку землі.

Текст листа наводимо повністю.

Шановний Володимире Олександровичу! А Ви цікавилися, чому країни Європи не розбазарюють землю сільськогосподарського призначення, а тримають її у державній власності, віддаючи в оренду тільки вмілим і відповідальним сільгоспвиробникам? Про всяк випадок поясню, що головною причиною є створення державної продовольчої безпеки, яка прирівнюється до безпеки від агресії, і забезпечується передусім державою...


На телеекрані бачив, як Ви, трохи розгнівано, сказали наіндюченому молодому добровольцю, що Ви - президент країни, а не якийсь там лох, і що Вам 42 роки.

 

І я Вам скажу, що мені пішов уже 81-й рік, і я теж не лох, а успішний сільгоспвиробник з більш як 60-річним трудовим стажем, піввіку якого присвятив одному господарству.

 

З трудовим колективом я довів, що на орендованій землі (у нас 33 тис. га), без ніяких державних преференцій, можна створити аграрне виробництво, що не поступається європейським і американським стандартам: $847 прибутку з гектара посівів, $74 — собівартість тонни зерна кукурудзи, $ 74 оплати за гектар орендованої землі, в межах 350 мілн грн щорічних власних інвестицій у розвиток виробництва і 50 мілн — у соціальну сферу.

 

Втім, бачу, як Вас, талановитого шоумена, не цікавить успішне вітчизняне аграрне виробництво. Може, й тому, що не маєте ні знань, ні бодай якогось практичного досвіду, пов’язаного із землею. Без цього у цивілізованих країнах Вас і на гарматний постріл не допустили б до роботи на землі — настільки економічно грамотно й бережливо ставляться там до головної годувальниці людства. А в Україні Ви самі собі надали право розпоряджатися народною землею, як своєю власністю — а це 72% території нашої Батьківщини.

 

Так, за Вас проголосувало на виборах 73% виборців, але це від тієї кількості, що прийшла на виборчі дільниці. Та й чи було б стільки ваших прихильників, якби виборці знали, що Ви почнете своє керування багатостраждальною країною з розпродажу головного багатства суспільства — землі, щедро политої потом і кров’ю наших предків і сучасників?

 

Ви ж не спитали думки стосовно цього «нововведення» як у 13 млн прихильників, так і в майже 30 млн тих, хто не голосував за Вас, але за Конституцією і ті, і ті належать до єдиного в державі джерела влади. І земля та її надра, записано в Конституції, належить не Вам, президенте, і не Вашій зеленій команді, а народу, який наймає вас на роботу для виконання не ваших примх і зовнішніх вимог, а народної волі, народних наказів.

 

Перед виборами ми чули: «… я ваш не опонент, я ваш вирок», — сказали Порошенку у вічі, обіцяли також швидко добитися миру і побороти корупцію, з усіх доленосних питань життя суспільства радитись з народом на референдумі.

 

Мільйони людей, серед яких був і я, повірили Вам, бо не підозрювали, що то говорив не майбутній глава держави, а актор «95 кварталу». Тож і не бачимо тепер ні вироку, ні виконання інших передвиборчих обіцянок, ні референдуму з найголовнішого питання людства — долі землі.

 

Самі ж Ви як президент, певно, не бажаєте усвідомити наслідків від диктаторського знищення права українського народу жити й працювати на рідних просторах, не скуплених кількома вітчизняними і зарубіжними глитаями.

 

Володимире Олександровичу, невже Ви не розумієте, що може так трапитися, коли вже не Порошенку, а Вам оголосять ганебний вирок українські хлібороби у союзі з іншими співвітчизниками?

 

Ви якось швидко злякалися добробатів і порохоботів, і вони дозволяють собі говорити з Вами не як з президентом держави, а як з тим, котрий мусить пояснювати — «я не лох». Коли ж дозволите грошовим мішкам проганяти українців з Матінки-землі, — боюся, «лохом» не відіграєтесь. Воно Вам треба, Володимире Олександровичу?!

 

Особисто я, та й більшість моїх колег-аграрників, не проти ринку землі, але цивілізованого, не дикого, від якого відсахнулися всі ваші попередники.

 

А Ви цікавилися, чому країни Європи не розбазарюють землю сільськогосподарського призначення, а тримають її у державній власності, віддаючи в оренду тільки вмілим і відповідальним сільгоспвиробникам? Про всяк випадок поясню, що головною причиною є створення державної продовольчої безпеки, яка прирівнюється до безпеки від агресії, і забезпечується передусім державою.

 

Важливим є й те, що від оренди землі нормальні країни одержують мільярдні надходження до бюджету. Правда, можна й власників купленої землі обкласти високими податками. Але багато з них і тепер не досить прибутково працює. І високі податки не стимулюватимуть їх трудитися більше й розумніше, бо в них руки не туди стоять і мізки не туди повернуті — вони не хлібороби. Земля для них — товар для перепродажу і тимчасового додаткового заробітку. Такі не зацікавлені в розбудові аграрної економіки рівня економіки Ізраїлю, Великобританії, Австралії, Голландії, Канади, США та інших країнах з великими банками державної землі. До того ж, українську землю скуповуватимуть і за гроші названих вище держав, яким потрібна тільки сировинна Україна.

 

Пане президенте, відчувається, що Ви настільки впевнені у неперевершеній силі своєї «зеленої» команди, що можете неприховано ставитися до українців, які не у вашій команді, як до лохів? Не берете до уваги навіть ті факти, що й «лохи» вже не раз прозрівали, від чого у самозакоханих і надмірно пихатих «царів» здувало, як вітром, царську корону. Ви ж царюєте недовго, але і у Вас діамантовий символ влади вже захитався. Воно Вам треба, Володимире Олександровичу?

 

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу