КИЕВ
21:17
Брюссель
20:17
Москва
22:17
Среда, 21 февраля 2024

НовостиЯк перевірити себе у списку виборців?

21 июня, 14:22  Политическая  Украина
Списки виборців

Перевірити наявність свого імені у списку виборців можна он-лайн за допомогою Державного реєстру виборців, або ж у приміщенні дільничної виборчої комісії.

У першому варіанті потрібно зайти на сайті Держреєстру в "Кабінет виборця" і вказати там свої дані. На електронну пошту прийде код для отримання підтвердження, чи є особа в Державному реєстрі виборців, а також номеру і адреси відповідної виборчої дільниці. Для очної перевірки потрібно знайти своє прізвище у списках, вивішених у приміщенні дільничної виборчої комісії, до якої виборець належить, або ж прийти з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації.

 

Іменні запрошення на вибори ДВК повинні надсилати не пізніше як за 10 днів до дня голосування (не пізніше як за 3 дні до дати повторного голосування). Якщо виборець виявив, що не включений у списки, він може звернутися до органу ведення реєстру за місцем проживання - і виправити це. За кордоном слід звертатися до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування із письмовою заявою із зазначенням відомостей про себе, копією документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство. Виборці з окупованих територій України - Криму й Донбасу - можуть звернутися до будь-якого органу ведення реєстру щодо свого включення у списки. У разі включення виборця до реєстру на адресу виборця приходить повідомлення про це. Також виборець може тимчасово змінити місце голосування, подавши заяву до органу ведення реєстру з зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати, та документами, які підтверджують необхідність цього.

 

Якщо виборча адреса виборця - за межами України і на день голосування такий виборець перебуватиме на її території, заява подається до органу ведення реєстру за бажаною адресою або органу ведення реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України. Якщо виборець проживає чи перебуває в Україні і має намір голосувати в іншій державі, заява подається до органу ведення реєстру за виборчою адресою заявника або органу ведення реєстру виборців у МЗС. Якщо виборець проживає чи перебуває за межами Україні і має намір голосувати в іншій іноземній державі, заява подається до органу ведення реєстру виборців у МЗС.

 

 

 

Джерело: АСС

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу