КИЕВ
19:32
Брюссель
18:32
Москва
20:32
Суббота, 22 июня 2024

НовостиКомерційні банки затримують виплати зарплат на платіжні картки - ФПУ

06 апреля, 11:02  Экономическая  Украина
ФПУ

Сьогодні, 6 квітня, Голова ФПУ Григорій Осовий звернувся з листом до Голови Національного банку України Валерії Гонтаревій з приводу затримки перерахування комерційними банками заробітної плати на платіжні картки.


У листі зазначено, що останнім часом почастішали випадки, коли комерційними банківськими установами в рамках зарплатних проектів затримується перерахування на банківські платіжні картки належної працівникам заробітної плати та не забезпечується видача населенню готівки, у тому числі через банкомати.

 

Зокрема це стосується:

-  ПАТ «Банк Київська Русь», який затримує перерахування коштів працівникам ІІАТ «Завод Екватор» (м. Миколаїв);

- ПАТ «КБ «Надра» - працівникам Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (Житомирська область).

 

Враховуючи положення статті 43 Конституції України, статей 23, 24 Закону України «Про оплату праці», профспілки просять надати роз'яснення, а також оприлюднити публічну позицію Національного банку України щодо затримки комерційними банками перерахування на платіжні картки коштів працівникам підприємств, установ, організацій за зарплатними проектами та інформацію про вжиті адміністративні та фінансові санкції до таких банків.

 

Враховуючи, що саме у цей час відбувається нарахування та виплата заробітної плати (відповідно до вимог статті 115 Кодексу законів України про працю заробітна плата виплачується не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата), просимо вжити заходів щодо унеможливлення затримки заробітної плати у разі виплати її через платіжні картки та надати відповідь у найкоротший термін, - йдеться у листі ФПУ, а також наголошується на тому, що у разі неотримання найближчим часом відповіді ФПУ буде вимушена провести серед працівників масову роз'яснювальну кампанію про небезпеку отримання заробітної плати через банківські установи та забезпечення виконання вимоги ст. 23 Закону України «Про оплату праці» щодо виплати заробітної плати виключно у грошових знаках, що мають законний обіг на території України.

 

Голова ФПУ поінформував про те, що відповідь НБУ й інформація про вжиті заходи будуть поширені в профспілкових засобах масової інформації та серед членських організацій ФПУ.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу