|
Скандал із заявою народного депутата від «Слуги Народу» набирає обертів. Одні – уже пророкують розкол у правлячій фракції, інші – будівництво в Україні авторитарного режиму. Хтось Анну захищає, а для когось вона «темна конячка». Ми зібрали найцікавіші думки і прогнози щодо цієї історії.
14 листопада Анна Скороход з трибуни парламенту заявила про тиск на неї та її сім’ю.
Скороход: на мою сім'ю тиснуть
"За мої політичні вподобання і бачення і те, що я не голосувала так, як мені вказувала фракція за дорученням одного з замів адміністрації президента одному з замів генерального прокурора Касько до заму Клименку мого чоловіка було незаконно затримано. Підставою стали мої голосування в залі – відстоювання державної власності – ГТС а також червона кнопка проти відкриття ринку землі", - заявила депутат "Слуги народу".
У кулуарах вона пояснила свою відмову голосувати за відкриття ринку землі.
"Я проголосував проти відкриття ринку землі. Нам говорили, що треба проголосувати –між першим і другим читанням все виправимо – я в це не вірю", - сказала депутат.
Арахамія: геть Скороход з Фракції
Голова фракції «Слуги народу» Давид Арахамія недовго думаючи заявив, що ініціюватиме виключення «непокірної депутатки» з фракції.
“Щодо самої пані Скороход, я буду виносити особисто питання про виключення її з фракції, тому що немає ніякого змісту знаходитися у фракції і не підтримувати жодного рішення фракції. Подивіться усі її голосування. Навіщо вона нам у фракції? Навіщо вона нам у фракції, коли вона не виконує жодного рішення фракції?” - заявив Давид Арахамія.
Чи бувають такі співпадіння?
Бютівець Сергій Власенко назвав це політичним переслідуванням і наголосив, такого не було навіть при Януковичу.
«Я не вірю в такі співпадіння (арешт чоловіка одразу після «поганого» голосування його дружини). Тому це все ще навіть гірше, ніж я передбачав. Такого не було навіть при Януковичі. Тут деякі противники Анни Скороход, кажуть, що мовляв її чоловік затримали в зв‘язку із запитом із РФ да і сама Анна «не свята». Вони «болєзні» навіть не розуміють, що цими заявами тільки підтверджують політичні мотиви цього затримання», - говорить Сергій Власенко.
За його словами, якщо це «просте» затримання, то чого ж його не здійснювали поки Скороход була «хорошою» і голосувала «як треба»?
«Якщо Скороход «не свята», то де заяви в правоохоронні органи ? І не сьогоднішньою датою (бо дивись пункт 1), а тою датою, коли вона на когось там «тисла» чи «погрожувала»?», - наголосив народний депутат.
Хабарі і "агент Газпрому"
Зі «Слуги народу» в адресу Анни почали лунати і звинувачення у намаганні давати хабарі, і навіть підігрування «Газпрому».
«"Нафтогаз" зараз у складній дискусії з "Газпромом", і якщо ми не будемо відповідати європейським правилам, "Газпром" використає цю формальну зачіпку, щоб не продовжувати транзит газу через Україну. І коли вона своїми правками фактично допомагала "Газпрому" в цій історії, це вже почало викликати деякі питання"», - заяви нардеп Андрій Герус.
В експертів ринку така заява викликала ледь не істеричну реакцію.
«Депутат Андрій Герус звинуватив депутата Ганну Скороход в тому, що вона своїми правками допомагала російському Газпрому зірвати «анбандлінг». Правками!!!!! Мабуть, натякаючи на зраду, пов’язану з колишнім громадянством її чоловіка. Якщо відверто - я б на місці Анни як би заїхав йому коліном в одне місце!», - написав у себе на ФБ екс-міністр енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко.
Показова страта
На думку експертів, ця ситуація тільки підтверджує назріваючі проблеми в середині «Слуги народу»
«Фух, уже розібрався Анну Скороход виключають з фракції «Слуга народу» за те, що вона не замовляла повій в залі ВР і не виступала на російському телеканалі. Інфа 100%. От Яременко замовляв повій? Замовляв! Шевченко на російському каналі виступав? Виступав! Когось з них вигнали з фракції? Ні. Тому замовляйте повій і ходіть по російських каналах, тоді з фракції не виженуть», - іронізує екс-нардеп Борислав Береза у себе на ФБ.
Політолог Олексій Голобуцький каже, проблема у різних групах впливу в середині фракції і скандал з Анною – це публічна «порка».
«Можна би було сказати, що Скороход - приклад неефективного відбору кандидатів, але насправді це не так. На неї і її чоловіка є достатня кількість дієвого компромату, котрим її реально і міцно тримати, і ще міцніше притиснути. І тим самим зробити прекрасний наочний посібник для інших депутатів, що спокусились тими чи іншими вигідними пропозиціями. До речі, цілком можна припустити, що наявність ефективного компромату - це був один з універсальних критеріїв відбору людей в кандидати від "Слуги народу". Тобто, аналогічна до Скороход умовна "папочка" є на кожного», - говорить Олексій Голобуцький.
Політолог прогнозує два варіанти розвитку подій: Скороход здає позиції, розриває зобов'язання з зовнішньою групою впливу, іде особисто до ОП домовлятись про мирову і надалі сидить дуже тихо та дисципліновано. Або Скороход стає в позу - і їй разом з чоловіком влаштовують показову "страту" із залученням всього доступного компромату. Педагогічний ефект для депутатів "СН" і в тому, і в іншому варіанті буде достатньо сильним.
Версия для печати |
влажность:
давление:
ветер: