КИЕВ
12:00
Брюссель
11:00
Москва
13:00
Воскресенье, 5 февраля 2023

НовостиЗважаючи на витрати на закупівлю вакцину влада не може примушувати громадян до щеплення, - політолог

21 декабря, 13:00  Социальная  Украина

 

Змушувати українців робити щеплення проти COVID-19 влада могла би лише за умов, якщо вакцина буде безкоштовною. Про це заявив політолог Віталій Бала.

 

щеплення проти COVID-19,  вакцина, політолог, Віталій Бала, вакцинація

 

«Я думаю, що насправді вакцинація не може бути примусовою, бо навіть Всесвітня організація охорони здоров’я з цього приводу вказала, що це питання – не справа влади. Влада повинна пояснювати. У такому разі тільки добровільна вакцинація може бути ефективною. По-друге, для того, щоби щеплення було примусовим треба, аби держава надала можливість це робити безкоштовно», ? пояснив Бала у коментарі «Слово і діло».

 

Експерт додав, що українська влада, зважаючи на витрати на закупівлю препарату, не може примушувати громадян до вакцинації.

 

 «Тому ані примусова вакцинація, ані санкції за відмову робити щеплення – ці питання перед українською владою навіть не стоять. У будь-якому разі, щоби вакцинація пройшла успішно й в Україні з’явився колективний імунітет, треба передусім забезпечити вакцинами лікарів та моральних авторитетів. Це дозволило би переконати частину українців, які скептично до цього ставляться, зробити щеплення проти коронавірусу», ? пояснив він.

 

Зазначимо, американське агентство Bloomberg опублікувало матеріал, в якому йдеться про те, що Україна, згідно з укладеними контрактами, має змогу закупити вакцину від коронавірусу для близько 2,1 млн населення.

 

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що в Україні щепитимуть від COVID за рахунок держави близько 21 млн осіб з груп ризику, серед яких ? медики, військові, вчителі та правоохоронці.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу