КИЕВ
14:45
Брюссель
13:45
Москва
15:45
Суббота, 15 августа 2020

НовостиВ Україні планують відмовитись від паперових квитанцій

30 ноября, 10:00  Социальная  Украина

 

Паперові квитанції залишаться в минулому. Для оплати аліментів, мит, паспортів достатньо буде номера квитанції оплаченої через Інтернет. Про це повідомив міністр Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет.

 

паперові квитанції, оплата аліментів, аплата мита, Дмитро Дубілет, Кабмін, Дмитрий Дубилет, квитанции, алименты.

 

«Ми плануємо запустити сервіс, який дозволить позбавитись такого явища, коли чиновники вимагають від громадян квитанцію про оплату (часто ще й з мокрою печаткою). Що б ви не оплачували (паспорт, аліменти, мита тощо), ви майже завжди не зможете зробити платіж просто з мобільного додатку або Інтернет-банку. Потрібно або платити в місцевих касах чи кіосках, або отримувати у банківському відділенні квитанцію, або, у кращому випадку, роздруковувати квитанцію на домашньому принтері», - написав Дубілет у себе на ФБ.

 

За його словами, сервіс буде дуже простий.

«Колись давно ми запускали сервіс pb.ua/check, на якому можна перевірити квитанцію Привату за її номером. Новий сервіс буде працювати за схожим чином, але для всіх банків. Ми створимо веб-сторінку (наприклад, check.gov.ua), до якої через просте і надійне API зможуть підключитись будь-які українські банки. Користувач заходить на сторінку, вводить номер квитанції — і бачить її на екрані. Якщо потрібно, можна скачати її з накладеним ЕЦП», - говорить міністр.

 

Таким чином можна буде  зробити платіж з Приват24, monobank або іншого банку, отримати номер квитанції і відразу показати його чиновнику.

 

«Звісно, мало буде створити цей сервіс. Після цього треба навчити чиновників їм користуватись. Ми приймемо постанову, якою зобов'яжемо все держоргани переглянути свої процедури та не вимагати паперові квитанції. Також ми маємо прописати вимоги до генерації номерів цих квитанцій, щоб їх не можна було підбирати перебором... Але то техніка. До речі, цей сервіс знадобиться і приватному бізнесу. Бо ж часто квитанції просять не тільки чиновники», - говорить міністр.

Він відмітив, що це рішення можна буде прийняти на рівні Кабміну, без необхідності виносити на розгляд народних депутатів.

«З огляду на те, що сам сервіс відносно простий, а регулювання відбувається на рівні Кабміну, а не Парламенту, я розраховую, що ми його запустимо протягом 1-3 місяців», - відмітив Дубілет.

Дубілет пропонує скасувати паперові кивтанції

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу