КИЕВ
10:10
Брюссель
09:10
Москва
11:10
Пятница, 24 мая 2024

НовостиКожна п’ята польська фірма працює з українцями – Bloomberg

Кожна п'ята компанія у Польщі співпрацює з українцями. Про це пише агентство Bloomberg.

 

Як наголошується, кількість іноземців, зареєстрованих у Польщі, за останні п'ять років збільшилася більш ніж у п'ять разів. Це зняло напругу з ринку праці, який страждав через рекордну нестачу працівників.

 

Дві третини з більш ніж 600 тисяч іноземців, які сплачують внески до Офісу соціального забезпечення, походять з України, пише видання.

 

Ця кількість зростала з кожним роком, не дивлячись на занепокоєння, що українці можуть поїхати з Польщі до більш багатих країн єврозони після того, як ЄС полегшив для них процес перетину кордону.

 

За методологією ЄС, безробіття в Польщі знаходиться на рекордно низькому рівні - 3,8%, а з 2017 року економічне зростання коливається приблизно на позначці в 5%.

 

Після вступу Польщі до ЄС у 2014 році, з країни за кордон виїхало понад 2 млн осіб, але наразі кожна п'ята польська компанія працює з українцями, повідомили агентству у фірмі, яка займається підбором персоналу.

 

В даний час близько 1,5 млн українців працюють в країні з населенням в 38 млн осіб, пише Bloomberg.

 

Нагадаємо:

Усе більше українців виїжджають на роботу за кордон. При чому ключовим напрямом трудової міграції українців стала Польща.

 

Про такі негативні тенденції на ринку праці експерти попереджали ще кілька років тому. Як зазначалося, "основна маса роботодавців не усвідомлює, який провал їх очікує через кілька років на українському ринку праці".

 

 

Джерело: Економічна правда

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу