КИЕВ
10:03
Брюссель
09:03
Москва
11:03
Воскресенье, 17 октября 2021

НовостиВ Ужгороді члени комісій масово відмовляються працювати а виборах, - ОПОРА

17 ноября, 13:00  Политическая  Украина

 

В Ужгороді члени дільничних виборчих комісій масово відмовляються працювати  на виборах під час «другого туру». А партії, які їх висували не дають заміну. Про це повідомляють спостерігачі громадського об’єднання «Опора», з посиланням на інформацію Ужгородської міської ТВК.

 

Ужгород, вибори, другий тур, члени комісій, ТВК, ДВК, ОПОРА, Руслана Куберка.

 

Як зазначають у ТВК, суб’єкти подання цих членів відмовляються робити заміни в комісіях. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА з посиланням на інформацію Ужгородської міської ТВК.

 

За інформацією голови Ужгородської міської територіальної виборчої комісії Руслани Куберки, в Ужгороді члени дільничних виборчих комісій від різних суб’єктів подання почали відмовлятися від роботи у комісіях на час дня повторного голосування з виборів міського голови Ужгорода.

 

«У нас доволі плачевна ситуація, люди масово відмовляються. Тому ми просимо суб’єктів подання відмовитися від квоти, аби ми могли подали людей в комісії від ТВК. На «другий тур» склад комісій не змінюється, тобто мають працювати у ДВК ті самі люди. Тобто, якщо людина зараз відмовляється, надати їй заміну може лише політична партія, яка є суб’єктом подання, але зараз вони відмовляються це робити, адже штаби вже не працюють. Ми вивчаємо питання, аби знайти вихід із ситуації», - зазначила у коментарі комунікаційниці ОПОРИ голова Ужгородської міської ТВК Руслана Куберка.

 

У комісії додають, що на кожній дільниці в Ужгороді відмовляються працювати близько п’яти людей. Крім цього, є й такі, які захворіли, тому не можуть працювати за станом здоров’я.

 

Як повідомляє спостерігачка ОПОРИ, 16 листопада на засіданні Ужгородської міської ТВК розглянули та прийняли постанову про заяву політичних партій «КМКС «Партія угорців України» та «Демократична партія угорців України» про відмову від квоти на всіх своїх членів ДВК.

 

Відповідно до частини 8 статті 281 Виборчого кодексу України підготовка і проведення повторного голосування здійснюються дільничними виборчими комісіями у тому самому складі, який проводив голосування на відповідних виборах у відповідних виборчих округах.

 

Згідно з пунктом 4.4. Роз'яснення ЦВК від від 6 жовтня 2020 року № 351  у разі надходження до виборчої комісії від суб’єкта подання кандидатури особистої заяви члена виборчої комісії про складення ним повноважень повноваження такого члена виборчої комісії припиняються відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 208 Кодексу (підпункт 1 пункту 3.1 цього Роз’яснення) (у зв’язку з особистою заявою про складення повноважень члена виборчої комісії) з моменту прийняття рішення виборчою комісією, яка утворила відповідну виборчу комісію (сформувала її склад), що має наслідком зменшення кількісного складу такої виборчої комісії. У такому разі повідомлення відповідно до частини п’ятої статті 208 Кодексу суб’єкта подання кандидатури про дострокове припинення повноважень такого члена комісії не здійснюється. Інша особа замість вибулої у такому разі до складу виборчої комісії не включається, крім випадку, коли кількість членів виборчої комісії є меншою за мінімальну кількість, установлену частиною першою статті 203, частиною третьою статті 204 Кодексу. У такому разі до складу виборчої комісії включається інша особа замість вибулої за поданням голови відповідної виборчої комісії, яка утворила таку комісію (сформувала її склад), за пропозиціями членів цієї комісії з тим, щоб кількісний склад такої виборчої комісії відповідав її мінімальній кількості (був не меншим).

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу