|
Представники політичних сил "Блок Кернеса — Успішний Харків" та "Слуга народу" зможуть співпрацювати в Харківській обласній раді. В міськраді коаліція малоімовірна. Про це в ефірі Суспільного говорили політологи Юлія Біденко та Антон Авксентьєв.
"На відміну від Харківської міської ради, я вважаю, що в обласній раді коаліція як більш-менш довготривале явище — більш ймовірна. По міській у мене багато питань. Я не знаю, чи готовий "Блок Кернеса — Успішний Харків" ділити портфелі у виконкомах або створювати сталу коаліцію і відверто йти на об'єднання. Але в обласній такі випадки відомі", — коментує Біденко, передає Суспільне новини.
На її думку, в ситуації, коли реформа децентралізації не завершена, посада голови облдержадміністрації залишатиметься ключовою.
"І саме персональне лідерство голови Харківської облдержадміністрації стане тим ключовим фактором, який, можливо, об'єднає "Слугу народу" з "Блоком Кернеса" і якусь частину інших фракцій, які згодні або голосувати спільно з питань бюджету, або у яких немає особистісних чи економічних конфліктів на рівні Харківщини... Або частково переманюватимуть депутатів, або запрошуватимуть на рівні партнерів", — розмірковує політологиня.
Вона схиляється до того, що членів "Європейської солідарності" у такому об'єднанні в облраді не буде.
"Вони зараз зайняли таку нішу опозиції принципової, опозиції, яка керується ідеологічними настановами... Можливо, буде сегментація, не те щоб "тушкування" як таке, але окремі депутати, навіть з ОПЗЖ або з певних блоків, доєднуватимуться", — припускає Біденко.
Якщо "Блок Кернеса" та "Слуга народу" стануть партнерами в облраді, разом вони матимуть 63 голоси. Цього замало, вважає політолог Антон Авксентьєв.
"В умовах коронавірусу, коли потрібен 61 депутат для прийняття рішення, це мало. На мою думку, ключовий фактор — те, що у нас немає в законодавстві поняття коаліції депутатських фракцій на місцевому рівні. На відміну від парламентського. Це будуть точкові домовленості. Імперативний мандат у нас запрацює через рік, у перший рік повноважень для депутатів є імунітет, їх не можуть виключити. Тому будуть домовлятися персонально з депутатами, щоб це була стабільна коаліція не на 60, а на 70, 80 голосів. Ми це побачимо, я думаю, десь за місяць, по перших голосуваннях", — говорить Авксентьєв.
Він також не виключає, що серед депутатів можуть обговорюватися формати коаліції проти команди Кернеса.
"Я думаю, що зараз йдуть торги усіх з усіма. Ви бачите цю арифметику. Тут теоретично, арифметично, можлива й "антикернесівська" коаліція", — говорить політолог.
У Харківській міськраді, за спостереженнями Авксентьєва, утворилася "досить некомфортна ситуація" для команди Кернеса. Соратники міського голови отримали менше місць, ніж за нинішнього скликання.
На думку політолога, у міськраді можлива коаліція за участі трьох політичних сил: "Блок Кернеса", "Слуга народу" і "Партія Шарія".
Юлія Біденко вважає, що необхідність сталої коаліції у міськраді перебільшена.
"Я також бачу там "Партію Шарія", але я б хотіла сказати, що, безумовно, потрібна більшість для того, щоб приймати рішення, які вигідні групі Кернеса, але в принципі, як силі, яка заявляє про своє домінантне становище в місті, створення такої постійної сталої коаліції з підписанням договорів про наміри — це не вигідно. Їм вигідно працювати точково з депутатами. Просто процес перемовин він буде, буде складніший, ніж був раніше, коли депутатів просто поінформували, як їм потрібно голосувати", — вважає Юлія Біденко.
Версия для печати |
влажность:
давление:
ветер: