КИЕВ
19:53
Брюссель
18:53
Москва
20:53
Воскресенье, 7 августа 2022

НовостиАналітики США закликали до рішучіших дій для стримування агресії Кремля – NBC News

11 января, 15:00  Политическая  Украина

«Путін викрав два десятки невинних українських моряків у міжнародних водах». Так Майкл Макфол охарактеризував затримання Росією українських моряків поблизу Керченської протоки 24 листопада минулого року в коментарі телеканалові NBC News.


Макфола здивувала обмежена відповідь адміністрації президента США Дональда Трампа на «незаконне затримання» українських моряків.


«Це обурливо і вимагає публічної реакції особисто від президента Трампа», - додав колишній посол США до Росії.


«Мене непокоїть, що більшість світу просто рухається далі і забула про цих українських моряків», - додав Макфол.


До рішучіших дій для стримування Росії закликав і колишній посол США в Україні Джон Гербст.


«Кремль не переконаєш осудом», - каже Гербст, який зараз очолює Євразійський центр американської дослідницької установи «Atlantic Council». «Його переконають лише болючі кроки: біль від санкцій та біль, який може настати через надання зброї Україні», - зазначив Гербст у коментарі для NBC News. Гербст закликав США надати Києву протикорабельні ракети і патрульні кораблі, які надали б Україні «частково симетричну перевагу в самозахисті в Азовському морі».


Спостерігачі остерігались, що купівля Україною американських «джавелінів» може призвести до ескалації конфлікту, але цього не сталось, каже Гербст: «Ніколи не можна виключати масштабну ескалацію, однак, гадаю, ціна для Путіна є досить високою».


Кейр Гайлз, дослідник британського центру Chatham House, в коментарі телеканалові закликав зважати на можливість кроків у відповідь з боку Росії на лише в Україні, але і в інших регіонах світу, коли йдеться про дії у відповідь на інцидент поблизу Керченської протоки.

Балаж Ярабік із Фундації Карнегі припускає, що Москва не хоче ескалації до виборів в Україні, бо така ескалація допомогла б президентові України Петрові Порошенку.

«Наскільки я розумію, Росія не зацікавлена в подальшій ескалації до виобрів, бо це допомогло б кандидатурі Порошенка», - каже він, додаючи, що український президент також не хоче допустити ще одного зіткнення на морі.


Джерело:radiosvoboda.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу