КИЕВ
10:06
Брюссель
09:06
Москва
11:06
Понедельник, 6 декабря 2021

НовостиРозгляд справи про «скіфське золото» нідерландським судом відкладено до осені

16 июля, 13:50  Правовая  Украина
Скіфське золото

16 липня 2019 року Апеляційний суд Амстердама встановив, що положення Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 року не підлягають застосуванню. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.


Натомість для вирішення питання про те, куди має повернутися колекція, має застосуватися українське право.


Також суд підтвердив, що Королівство Нідерландів не визнає анексії Криму, а тому анексія не може бути визнана судом.  Розгляд справи продовжується. У вересні 2019 року сторони мають подати додаткові пояснення на підтримку своєї позиції.

 

«Ця судова справа - одна зі складових гібридної війни, яку розв'язала проти нашої держави російська влада. Ми відбили цю атаку та повернули Україні цінності, які належать всьому українському народу», - наголосив очільник Мін'юсту.


Він підкреслив, що Україна мала і має чітку й послідовну позицію, яка базується на нормах міжнародного права, зокрема положеннях Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 року та положеннях українського законодавства, що закріплюють право власності держави на спірні музейні об'єкти.


«Кримські музеї фактично здійснювали лише оперативне управління цінностями Музейного фонду України. А отже  - не мають права розпоряджатися цими музейними предметами і претендувати на них», - зазначив Міністр юстиції.


Нагадаємо, що Окружний суд міста Амстердам 14 грудня 2016 оголосив рішення, яким визнав, що музейна колекція «Крим. Золотий острів у Чорному морі» підлягає поверненню на територію України. Суд визнав, що предмети спірної музейної колекції є культурними цінностями, які незаконно знаходяться на території Королівства Нідерланди, та наголосив, що музейні артефакти належать державі Україна. Апеляційне провадження, ініційоване кримськими музеями, триває з 2017 року.


На території Королівства Нідерландів перебуває 565 музейних предметів колекції «Крим. Золотий острів у Чорному морі» з Музейного фонду України. Експонати здебільшого є знахідками, одержаними в результаті археологічних досліджень. За останньою оцінкою страхова вартість колекції становить 10 млн євро.

 

 

 

 

Джерело:Українське право

 

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу