КИЕВ
11:14
Брюссель
10:14
Москва
12:14
Пятница, 1 декабря 2023

НовостиВ Україні відкрили новітній Кіберцентр UA30

14 мая, 15:00  Социальная  Украина

У Києві презентували відкриття оновленого "Кіберцентру UA30" – державного центру реагування на кіберінциденти. У ньому працює єдина в Україні команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події – CERT-UA (Computer Emergency Response Team of Ukraine).

У Києві презентували відкриття оновленого "Кіберцентру UA30" – державного центру реагування на кіберінциденти. У ньому працює єдина в Україні команда реагування на компютерні надзвичайні події – CERT-UA (Computer Emergency Response Team of Ukraine).

Кіберцентр взаємодіє з понад 500 подібними командами реагування по всьому світу з метою дослідження кіберінцидентів та обміну інформацією про кіберзагрози з фахівцями державного та приватного секторівпередає 24 канал.

 

«У центрі розташований тренінговий центр – єдиний в Україні. Всього таких тренінгових центрів є 20 у цілому світі, 6 з них знаходяться в США. В Україні він один, де є наші фахівці, фахівці сил безпеки та оборони, органів державної влади, співробітники, які відповідальні у державних підприємствах за захист інформації та кібербезпеку», – розповів голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

 

Він додав, що у тренуванні цих фахівців беруть участь також міжнародні партнери на міждержавному рівні. 

 

"Наша мета полягає в тому, щоб Україна до 2030 року стала однією з провідних країн у сфері кібербезпеки", – пояснив Щиголь. 

 

Принцип кібернавчання полягає у тому, що протидіють дві команди: червона та синя. Синя команда "захищається", а червона "атакує". Модератором між двома командами виступає так звана біла команда. Тренування відбувається за 27 сценаріями кібератак, за результатом яких і визначається переможець, який більш фахово працює чи у команді "нападу" чи у команді "захисту".

 

«Усі повинні розуміти, що можна придбати дороге обладнання чи програмне забезпечення, але основою для цього все одно мають бути люди, які повинні мати фахову освіту та здібності. Саме цей кіберцентр дозволяє і буде центром освіти в державі у сфері кіберзахисту. Саме тут вони будуть проходити тренування і відпрацьовувати свої навички до автоматизму. Неможливо вивчити всі кібератаки та їх розповсюдження, але потрібно знати алгоритми реагування», – наголосив Щиголь.

 

За його словами, принципова відмінність відкриття цього центру – це поширення функціонування не тільки для органів влади та управління, але й для приватного бізнесу та кожного громадянина, який також зможе звернутися за допомогою.

 

За словами посадовця, з 17 травня в "Кіберцентрі UA30" розпочнуться унікальні навчання – перші такого масштабу й рівня змагання між суб’єктами безпеки та охорони, у якому братимуть участь кіберполіція, СБУ та представники міжнародних організацій.

 

Юрій Щиголь зазначив, що будь-яка допомога в "Кіберцентрі UA30" для громадян України є безкоштовною. Звернутися можна на гарячу лінію або через месенджер у Facebook, Twitter, Instagram. Крім того, на офіційному сайті є електронна пошта, за якою також можна отримати фахову пораду та консультацією.

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу