КИЕВ
17:46
Брюссель
16:46
Москва
18:46
Четверг, 25 апреля 2024

НовостиЕксперти прогнозують, що уже через рік діти можуть почати ходити з 5 років

13 ноября, 09:00  Социальная  Украина

 

Зменшення шкільного віку може обговорюватися після того, як концепція «Нової української школи» пройде повний цикл пілотування.  Це буде в наступному році  Про це розповів експерт з питань освіти Микола Скиба.

 

Школа, Микола Скиба, 5 років, нова українська школа, НУШ, Школа, Николай Скиба, 5 лет, новая украинская школа, Нуш

 

 

«Поспішати із цим точно не варто. До того ж, є відчутна різниця і зараз, коли одна дитина пішла у школу у шість років, а інша — у сім. Якщо ми говоримо про п’ять – такі ініціативи, звісно, можуть бути, але треба виконати низку умов. Така практика, до речі, є в Британії. Але це не є навчання, як воно існує у розумінні більшості педагогів та батьків. Це, швидше, підготовка до засвоєння нових знань у подальшому. Це – плавна адаптація. Тому, це окрема концепція», — сказав Скиба у коментарі «Слово і діло».

 

Експерт наголосив, що висновки можна робити по завершенню тестування «Нової української школи» в рамках всього циклу початкової школи.

 

 «Зі стартом «Нової української школи» в нас означились контури, але треба завершити пілот, повний цикл. Є нові програми, їх дві, й вже є різні досвіди апробування. Наступного року завершиться пілотування четвертих класів і ми побачимо повний цикл. Й тут може виникнути кілька моментів. Можливо, варто продовжити навчання в початковій школі до п’ятого класу, щоб до середньої — дитина потрапляла у більш свідомому віці», — сказав Скиба.

 

За його словами, для зменшення віку, коли дитина може піти в школу, повинні з’явитися умови, в яких вона збереже свою дослідницьку поведінку.

 

«Для того, щоби порушувати такі питання, треба переконатися, що культура початкової школи нова й там не загубиться дослідницька поведінка дітей та буде приділятися увага потребам малечі», — пояснив експерт.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу