КИЕВ
04:03
Брюссель
03:03
Москва
05:03
Воскресенье, 29 ноября 2020

НовостиУ Верховній Раді законопроект про дематюкацію мови вирішили відправити на доопрацювання

10 июля, 13:21  Социальная  Украина

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики проголосував за направлення на доопрацювання законопроекту «Про протидію лихослів'ю» (про дематюкацію мови) (про внесення змін до деяких законодавчих актів України про дематюкацію мови) (№10414).

 

 

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення було ухвалено на засіданні комітету.


Під час обговорення автор законопроекту, депутат від «Блоку Петра Порошенка», голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець сама виступила за доопрацювання законопроекту, аби виправити зауваження Головного науково-експертного управління Апарату парламенту до нього.

 

На засіданні також було зауважено, що цей законопроект у кожному разі «згорає» в зв'язку з тим, що поточне скликання парламенту все одно вже не встигне його розглянути.

 

Як повідомляв УНІАН, 2 липня голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець зареєструвала в парламенті законопроект № 10414 "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови) (про внесення змін до деяких законодавчих актів України про дематюкацію мови).

 

За словами автора, законодавча ініціатива стосується публічних осіб та ЗМІ й не стосуватиметься сфери особистого життя людей. Законопроектом визначатимуться поняття "лихослів'я", "публічна особа" і алфавітний перелік слів, що не можна вживати в публічному просторі публічним особам, який має затвердити Кабмін. Також документом передбачено адміністративні штрафи.

 

"Штрафи, які будуть стосуватися засобів масової інформації, - це 10% від ліцензійного збору за виплати по аудіотрансляції", - сказала депутат.

 

Вона уточнила, що ЗМІ нестимуть відповідальність, зокрема, якщо вони ретранслюватимуть, наприклад, чийсь виступ, в якому є нецензурна лексика. Щодо фізичних осіб пропонується застосовувати адміністративні штрафи в розмірі від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 40 до 60 днів виправних робіт з відрахуванням частини заробітку. Кошти, які надходитимуть до бюджету з виплати штрафів, спрямовуватимуться до Українського культурного фонду - на розвиток української культури і української мови.


 

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу