КИЕВ
09:12
Брюссель
08:12
Москва
10:12
Вторник, 5 марта 2024

НовостиЧому Тижні безпеки дорожнього руху - не ефективні

15 мая, 12:00  Социальная  Украина

В Україні закінчився Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. У період 2011-2016 рр. в нашій країні рівень травматизму та смертності внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі, повідомив Начальник медичного департаменту МОЗ Андрій Гаврилюк. Зокрема, за цей час зареєстровано 170 тис. ДТП, у них загинули 26,5 тисяч людей, травмовані 206 тисяч осіб.


При цьому тільки за 2016 рік зафіксовано зростання кількості ДТП на 11,6%, а травмованих у дорожніх аваріях стало більше на 1,5%. Варто зазначити, що 43% загиблих у ДТП в 2016 році - це пішоходи та велосипедисти. Також за цей період у ДТП загинуло 1,4 тис. дітей віком до 18 років.


З року в рік під час «тижневиків БДР» чиновники заявляють про багато правильних речей, тобто методів боротьби з ДТП. Зокрема,  прем'єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив про свою підтримку боротьби за безпеку на дорогах. «Хочу також проінформувати, що перед керівництвом Укравтодору я поставив завдання розробити програму безпеки дорожнього руху, в тому числі спираючись на польський досвід - така програма вже розробляється і найближчим часом буде представлена на засіданні Уряду». - Написав Гройсман у своєму Фейсбуці.


Тобто проблеми реальні, а ось інструментами боротьби з дорожньо-транспортним травматизмом на державному рівні поки залишають бажати кращого. 


З 8 по 14 травня в Україні відбулися  тематичні заходи: лекції, круглі столи, а також уроки в школах і навіть флешмоб. Проте чи достатньо таких заходів? На думку Голови Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge, таких заходів недостатньо: "Регулярне програмне виховання та якісна освіта - це, за відомим в усьому світі успішним досвідом, найдешевший ефективний спосіб протидії ДТП. Це у сьогоднішній час економічної скрути - найкращий інструмент зниження кількості загиблих у аваріях на дорогах для нашої країни. Ми наполягаємо на введенні системної повноцінної освіти з БДР починаючи з дошкільного віку - правила дорожнього руху мають знати на високому рівні та дотримуватись усі учасники дорожнього руху». - Підкреслює Ольга Дробишева.


Цього разу Тиждень безпеки дорожнього руху має гасло «Знизити швидкість - врятувати життя». 
«Зниження швидкості навіть на 5 км/год дає перевагу для врахувати тієї чи іншої ситуації на дорозі». - Підкреслює головний інспектор Управління безпеки дорожнього руху Тетяна Волошина. Це доводить і європейський досвід. 


 «Як тільки в усіх містах нашої країни запровадять відміну «+20″ або взагалі приймуть європейській стандарт швидкісного режиму (при умові контролю правопорушень та невідворотності покарань) - ми одразу всі побачимо суттєве зниження і кількості загиблих, і інвалідів, і взагалі - кількості ДТП». - Наголошує Ольга Дробишева. 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу