КИЕВ
10:35
Брюссель
09:35
Москва
11:35
Суббота, 22 января 2022

НовостиВ парламенті розглянуть можливість повернути пільговий тариф на електроенергію

28 января, 13:00  Экономическая  Украина

Парламент може повернути пільговий тариф на електроенергію для населення. Йдеться про знижку за споживання електроенергії за перші 100 кВт/год. Відповідний проєкт постанови №4650 був сьогодні зареєстрований у Верховній Раді.

пільговий тариф на електроенергію, проєкт постанови №4650, парламент, уряд, тарифи, комуналка, платіжки

 

Його авторами виступили десятки нардепів, зокрема від “Слуги народу”, “Європейської Солідарності”, групи “За майбутнє”, - передає "Букви".

 

Йдеться про повернення пільгової норми, згідно з якою споживачі електроенергії раніше платили в місяць за перші 100 кВт/год по 90 копійок, а за кожний наступний кВт/год – по 168 копійок.

 

Наприкінці грудня 2020 року Кабінет Міністрів скасував пільговий тариф на перші 100 кВт/год для побутових споживачів (з 1 січня 2021 року).

 

Зареєстрованим у ВР проєктом постанови пропонується “рекомендувати Кабінету Міністрів вжити невідкладних заходів щодо соціального захисту населення від підвищення цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги”.

 

Так, КМУ спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), запропоновано розглянути можливість:

 

  • введення держрегулювання тарифів, зокрема встановлення граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) до тарифів на житлово-комунальні послуги (тепло, гарячу воду, електроенергію і природний газ);
  • внесення змін до фіксованих тарифів на електричну енергію (пропонується встановити окремий тариф на електроенергію для населення – за обсяг, спожитий до 100 кВт/год на місяць).
  • Крім того, нардепи пропонують встановити окремий тариф на електричну енергію, що відпускається населенню для будинків, обладнаних опалювальними електроустановками, і негазифікованих будинків, – за обсяг, спожитий до 3000 кВт/год на місяць.

 

 

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу