КИЕВ
07:33
Брюссель
06:33
Москва
08:33
Вторник, 13 апреля 2021

НовостиТрудовим мігрантам обіцяють 150 тис грн на старт власного бізнесу в Україні

28 января, 11:00  Экономическая  Украина

 

Уряд підтримав проект Закону, яким пропонується впровадити систему стимулюючих заходів для громадян, які працювали за кордоном та повернулися в Україну. Але за нього ще має проголосувати Верховна Рада.

 

Уряд, Верховна Рада, законопроект, трудові емігранти, заробітчани, відкриття бізнесу

 

Отримувати допомогу зможуть громадяни України, які здійснювали оплачувану діяльність за кордоном більше 1 року.

 

Розмір такої допомоги очікують на рівні 150 тис. грн. Проте важливо умовою підтримки стане те, що розмір держдопомоги повинен бути пропорційним розміру інвестицій від заявника. Тож учасник програми підтримки має інвестувати і власні кошти, зароблені за кордоном.

 

Законопроект також передбачає, що фінансування програми для економічної реінтеграції трудових мігрантів залежить від їх страхового стажу. Зокрема, громадянам України, які мають страховий стаж понад 10 років зможуть отримати одноразову допомогу на безповоротній основі за рахунок коштів Фонду соцстраху на випадок безробіття. Водночас громадяни, які мають менший страховий стаж, зможуть отримати допомогу у формі безвідсоткової державної позики та повинні будуть повернути кошти протягом наступних 5 років.

 

Додатково учасники програми зможуть отримати безоплатні консультації по організації підприємницької діяльності та пройти профільний навчальний курс по створенню бізнес-плану.

 

Механізм та умови підтримки затвердить в майбутньому Уряд.

 Джерело

 

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу