|
Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, який переміг у конкурсі на посаду голови Державної митної служби, назвав п'ять задач, які пропонує реалізувати в митниці.
Про це він розповів у інтерв'ю Економічній правді.
При цьому Нефьодов підкреслив, що перед ним ніхто не ставив ніяких завдань - "ні президент, ні прем'єр, ні міністр фінансів, ні МВФ".
Однак, за словами Нефьодова, "митниця - це проблема", і з неї треба "створити щось гарне".
"Щось таке, що не асоціюватиметься з корупцією, поборами, затримками вантажів, контрабандою, порушеннями, чергами, "піджаками", "скрутками", - зазначив він.
Водночас він підкреслив, що для вирішення цих проблем немає єдиного рецепту.
"Треба робити одночасно все", - додав він.
І назвав п'ять основних речей, які, на його думку, потрібно реалізувати.
Перше - це електронізація.
"Це основний метод боротьби з корупцією і неефективністю. І в сфері закупівель, і на митниці держава, на жаль, не може собі дозволити якісних високооплачуваних службовців", - зазначив він.
Друге - це кадрова реформа.
"Кадрові зміни в будь-якій організації однакові. Потрібно зрозуміти, хто наші співробітники, як плануємо наймати нових, як їх навчити і як потім оцінювати, кого підвищувати, а кого звільняти", - підкреслив Нефьодов.
Третє - митна інфраструктура.
"Це не лише горезвісні сканери, про які соромно згадувати, а й автоматичні ваги, автоматичне сканування номерів, поворотні камери", - пояснив Нефьодов.
Четвертий пріоритет - інтеграція у європейську митну спільноту.
"Митниця не існує сама по собі. Синхронізація українського законодавства з європейським - надважливе завдання", - зауважив Нефьодов..
П'яте - це оновлений Митний кодекс.
"Актуального Митного кодексу сьогодні нема, його треба писати", - резюмував Нефьодов.
Версия для печати |
влажность:
давление:
ветер: