КИЕВ
09:30
Брюссель
08:30
Москва
10:30
Среда, 8 декабря 2021

НовостиГривню восени чекає новий обвал через менший врожай зернових – Скоцик

20 июля, 10:22  Экономическая  Украина

Врожай зернових, за різними оцінками, цьогорічскладе 56-58 млн. тонн. Це принаймні на 6-8 млн тонн менше минулорічного рівня. Враховуючи низькі ціни на зернові на світових ринках, Україна недоотримає приблизно 1,5-1,7 млрд. доларів валютних надходжень. Це неодмінно позначиться на курсі долара.

 

Такий прогноз зробив  під час жнив на Рівненщині лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

 

«Ми пережили цього року дві зими. Крім календарної, нас накрило снігом і морозами на початку травня. Більше того, маємо проблеми із посухою на Півдні і частково в центральних областях, де було надзвичайно мало дощів з початку року. На Заході ми спостерігаємо природні катаклізми з буревіями, дощами та градом, які знищили багато посівів, зокрема, в Хмельницькійта Вінницькій областях», - говорить Віталій Скоцик. 

 

 

Окрім непогоди, на врожай вплинув і людський фактор, точніше «владний», зокрема непродуманість аграрної політики. 

 

«Останні роки аграрії витягували високі врожаї саме завдяки сприянню погоди. Цьогоріч погодні умови були складні. Зі змінами оподаткування, власне скасуванням спецрежиму ПДВ, держава забрала у виробників обігові кошти. Кредитні ресурси залишаються дорогі. Додала проблем зупинка заводів, які займаються виробництвом добрив, у той період, коли їх треба було вносити. В результаті далеко не всі виконали необхідні технології. Всі ці проблеми в комплексі призведуть до того, що цьогорічний врожай буде меншим на 6 -8 млн тонн», - говорить Віталій Скоцик. 

 

За його прогнозом, з урахуванням тенденцій падіння цін на сировину на світових ринках Україна недоотримає приблизно 1,5-1,7 млрд. доларів валютної виручки. 

 

«Світові ринки залишаються в депресивному стані. Ми суттєво недоберемо валютної виручки. А враховуючи те, що саме АПК – основний донор валютних надходжень, можна очікувати суттєвого тиску на гривню. Ситуацію на валютному ринку могли б дещо вирівняти вливання від кредиторів. Однак співпраця з міжнародними кредиторами залежить від ефективності реформ, а влада у їх впровадженні не просунулась», - каже Віталій Скоцик. 

 

Політик відзначає, що в управлінні країною було допущено стратегічну помилку, коли в коаліційній угоді було поставлено завдання максимально нарощувати виробництво та експорт зернових.

 

«Коли сировинні ринки падають, робити ставку на експорт сировини – велика помилка. На жаль, кілька років тому влада зробила ставку саме це. В результаті втрачає вся країна. Якщо ми не хочемо бути надміру залежними від погодних умов та коливань на світових ринках, ми мусимо розвивати переробну галузь. І продавати продукцію з високою доданою вартістю», - резюмує політик

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу