КИЕВ
20:33
Брюссель
19:33
Москва
21:33
Понедельник, 25 октября 2021

НовостиПротистояння між США, НАТО і Росією у може вилитись у збройні сутички між сторонами в інших країнах світу, - Рейтерович

25 марта, 09:00  Политическая  Украина

 

Малоімовірно, що  Росія і країни НАТО здатні влаштувати війну на території України, адже наша країна не є членом Альянсу. Тож як би це не трактував Кремль, будь-які потенційні збройні сутички будуть відбуватися між Збройними силами РФ та України. Про це заявив політолог Ігор Рейтерович.

 

Протистояння, США, НАТО, Росія,  збройні сутички, війна, конфлікт, загострення,  Політолог, Ігор Рейтерович.

 

Політико-дипломатичне загострення між США, країнами ЄС і НАТО, а також Російською Федерацією, може спровокувати збройні сутички між конфронтуючими сторонами в різних країнах світу, зокрема, у Прибалтиці. На території України війна між Заходом і Росією малоймовірна – агресор буде «підвищувати ставки» руками терористів «Л/ДНР», - сказав він у коментарі інтернет-виданню UA.News.

 

Експерт вважає нинішню активізацію протистояння між країнами Заходу і Росією «абсолютно логічним розвитком подій» і пов’язує його з низкою факторів.

 

По-перше, аналітик вважає загострення продовженням заяв Джо Байдена, які він робив у статусі кандидата на посаду президента США. За словами експерта, тоді кандидат від демократів говорив про те, що за часів Дональда Трампа, попри нові санкції та відповідні заяви Білого дому, Кремль почував себе достатньо вільним у своїх діях і реалізовував політику лобіювання інтересів у світі, часто з використанням незаконних методів.

 

Другою причиною загострення, політолог назвав публікацію звіту 18 американських спецслужб, які підтвердили спроби Росії вплинути на вибори у США. І третім фактором протистояння аналітик вважає заяву представників Великої Британії про те, що Кремль сьогодні є головним ворогом країни в економічному і політичному аспектах. В цьому контексті Ігор Рейтерович звернув увагу на той факт, що після завершення Brexit (виходу Великої Британії з ЄС – ред.), співпраця між Лондоном і Вашингтоном стрімко поглиблюється.

 

Експерт зазначив, що нинішнє протистояння «поки що відбувається на рівні заяв». І додав, що хоча США і запровадили нові санкції проти Росії, але зараз вони не настільки масштабні, на які б могла сподіватися Україна.

 

Ігор Рейтерович не вважає протистояння початком «холодної війни», але переконаний, що Кремль буде реагувати на політичний і дипломатичний тиск Білого дому та країн Заходу.

 

 «Росія буде реагувати в інформаційному плані – звинувачувати в усьому представників США і Великої Британії, і намагатися «вбити клин» між США і Європейським союзом. Москва уже робить закиди, що США не дозволяють європейцям реалізовувати економічні проекти, бо захищають свої національні інтереси, а європейці також мають право захищають свої інтереси, співпрацюючи з РФ. І безумовно, рано чи пізно на вістрі цього протистояння опиниться Україна. Наразі США активно не втручаються в ситуацію у нашій країні, оскільки, по-перше, американці займаються внутрішніми питаннями, а по-друге, адміністрація Байдена ще не розробила політику ставлення до адміністрації Зеленського і не визначилася, якою повинна бути реакція і роль Вашингтона у вирішенні воєнного конфлікту на Сході України. Але рано чи пізно США звернуть увагу на ці аспекти й ухвалять відповідні рішення. І тоді Росія почне «піднімати ставки» – починаючи із загострення на фронті, і закінчуючи повним ігноруванням будь-яких актуальних мирних спроб з боку Офісу президента Зеленського. На жаль, у підвищенні цих ставок і загостренні ситуації, Україна буде грати далеко не останню роль»

Політолог не прогнозує трансформації політичного протистояння між США, НАТО і Росією у відкриту воєнну фазу. Водночас, він не виключає, що такі збройні сутички між сторонами можуть трапитися в інших країнах світу.

 

«Сутички росіян з європейцями й американцями ймовірні в деяких країнах Африки. В Латинській Америці ситуація пішла на спад – конфлікт у Венесуелі навряд чи зараз переросте у гарячу фазу. США більше зосереджені на вирішенні своїх проблем і на поверненні глобального впливу – на ситуації в Європі, протистоянні з Китаєм і Російською Федерацією. Наразі я не бачу передумов для прямого бойового зіткнення збройних сил країн НАТО і РФ. Однак в будь-який момент ситуація може змінитися, адже декілька країн Альянсу мають спільний кордон з Росією. І що характерно, Кремль, хай і неофіційно, але неформально має територіальні претензії до цих країн. Передусім до Литви, Латвії й Естонії. Вони у зоні ризику. Казус Нарви, про який багато говорили за часів Дональда Трампа, ніхто не знімає з порядку денного. Тож Росія може в будь-який момент піти на подібне загострення, якщо проти неї будуть запроваджені дуже серйозні санкції, що нашкодять її економічній стабільності»

 

Політолог зазначив, що не слід повністю виключати широкомасштабного вторгнення Росії на територію України. Водночас, він вважає це малоймовірним з двох головних причин.

«По-перше, це боєздатність української армії. Росіяни чудово усвідомлюють, що вони не зможуть так легко вторгнутися й окупувати нові території, як це було у 2014 і навіть частково у 2015 роках. Це буде вже зовсім інша історія. І по-друге, наразі немає жодної чіткої мети, яку б Кремль міг переслідувати таким збройним вторгненням. Наприклад, проблему постачання води до Криму Москва буде намагатися розкрутити в інформаційно-правовому полі – створити образ зовнішнього ворога. Для росіян це абсолютно нормальна історія і вони будуть максимально її розкручувати. Однак всі чудово розуміють, що це не матиме жодних практичних результатів».

 

Більш імовірним сценарієм Ігор Рейтерович назвав посилення Росією своїми найманцями і «проксі-військовими» «збройних сил» терористичних «ДНР» і «ЛНР», збільшення кількості обстрілів і організацію збройних провокацій. Аналітик нагадав, що за останні кілька тижнів з’явилося дуже багато підтверджень стягування росіянами військ в ОРДЛО. На його думку, все це може закінчиться спробою наступу, аби звинуватити Україну в зриві перемир’я і таким чином «підняти ставки» у протистоянні з ЄС, США і НАТО.

 

Експерт переконаний, що по-суті цю кампанію будуть виконувати росіяни, але формально – представники терористичних квазіутворень. Тож, підсумував аналітик, Києву слід підготуватися до вірогідних наступальних операцій агресора та будь-якого схожого розвитку подій.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу