КИЕВ
23:14
Брюссель
22:14
Москва
00:14
Воскресенье, 21 апреля 2024

НовостиДепутатська недоторканність припинила існування

09 декабря, 11:00  Политическая  Украина

 

В ефірі телеканалу «Україна», Голова Верховної Ради заявив, що недоторканність українських парламентаріїв «перестала існувати як явище». Пише ua.news

 

«Однак треба привести у відповідність інші закони, для того, щоб більш ефективно це працювало. Виходячи з цього, в першому читанні прийнятий цей законопроект.

Я думаю, що найближчим часом ми зможемо прийняти його в цілому, для того, щоб не затягувати це питання», - додав спікер.

 

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про скасування недоторканності народних депутатів. Недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року.

 

Раніше було названо умову зняття Радою депутатської недоторканості.

 

Нардеп від «Народного фронту» Леонід Ємець заявив, що зняти недоторканість минулий склад нардепів не міг у принципі, оскільки процедура внесення змін до Конституції потребує голосування на двох сесіях парламенту.

 

Раніше президент Володимир Зеленський перерахував рішення, які закликав ухвалити парламент, але той їх провалив - змінити систему парламентських виборів, зняти недоторканість, відправити у відставку міністрів та силовиків, відновити відповідальність за незаконне збагачення.

Президент подякував Раді за роботу, якою вона підтвердила, що розпуск парламенту був правильним рішенням.

 

11 вересня Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України», тобто про скасування депутатської недоторканності з 2020 року.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу