КИЕВ
05:37
Брюссель
04:37
Москва
06:37
Пятница, 19 июля 2024

НовостиРосія не бачить перешкод для участі в сесії ПАРЄ у червні

21 мая, 15:54  Политическая  Украина

 

Заступник глави МЗС РФ Александр Грушко заявив, що не бачить перешкод для участі російської делегації у червневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ)


"На даному етапі я не бачу ніяких перешкод для того, щоб наша делегація брала участь, якщо Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) прямо заявив про те, що вітаються всі делегації на червневій сесії", - сказав журналістам у вівторок Грушко на полях VI Європейської конференції Міжнародного дискусійного клубу "Валдай".

 

Нагадаємо, міністри закордонних справ країн-членів Ради Європи ухвалили рішення, сприятливе для повернення російської делегації у ПАРЄ. В ньому стверджують, що всі держави-члени повинні мати право на рівних умовах брати участь у Комітеті міністрів і в Парламентській асамблеї, двох статутних органах Ради Європи.


Водночас для повернення російської делегації в асамблею необхідно ухвалити ще два рішення: на регламентному комітеті ПАРЄ 3 червня і під час голосування на парламентській сесії 25 червня.

 

Зокрема, за регламентом списки учасників національних делегацій подаються перед початком сесії в січні. Єдиний виняток допускається у разі проведення дострокових виборів у країні. Тоді склад делегації можна подавати протягом року через 6 місяців після виборів.


З огляду на це, зараз існує технічна неможливість для росіян подати свій список, не змінюючи регламент. 


Разом з тим протягом останніх років Росія відмовлялась подавати список делегації, доки існує загроза санкційного тиску.


Нагадаємо, ще в квітні 2014 року ПАРЄ наклала на РФ санкції, позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ.

 

 

 

 

Джерело: Європейська Правда  

 

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу