КИЕВ
09:03
Брюссель
08:03
Москва
10:03
Четверг, 2 июля 2020

НовостиСвітові тенденції зовнішньої реклами

27 июня, 11:31  Экономическая  Украина

Колись Джері Делла Феміна назвав рекламу найбільшим мистецтвом XX століття.

 

Уже 18 років триває XXI... І світові лідери у галузі реклами тривожно закликають: потрібно відроджувати забуте мистецтво зовнішньої реклами!

 

Потрібно допомагати креативникам правильно використовувати площини для передання сюжету і змісту! Здавалося б, невже це проблема компаній міжнародної арени? Невже в них -  тих, на кого ми рівняємось, із цим можуть бути проблеми? Виявляється, що так. І головна причина тут полягає у невикористанні повного потенціалу зовнішньої реклами та переведенні поля зору рекламістів на телебачення та інтернет...

 

На початку червня в Сорренто, італійському містечку на узбережжі Тірренського моря, відбувся 59-й міжнародний конгрес із зовнішньої реклами FEPE International 2018. Відвідали його і наші учасники Асоціації операторів зовнішньої реклами: Прайм Груп та Перехід Аутдор. І якщо Перехід відвідав такий захід вперше, то для Прайм Груп, як члена Європейської федерації зовнішньої реклами, - це вже стало доброю традицією із 2013 року. Цьогорічним девізом заходу стало гасло: «Формуємо майбутнє», яке пронизувало висновок кожної доповіді.

 

Так, за даними керівного директора JCDecaux OneWorld Ніла Еддлстона та директора з аналітики Lumen Research Девіда Бассета, реальна ймовірність побачити рекламу (показник VAC -Visibility Adjusted Contact) для каналу ООН (міжнародна абревіатура ООН - Out of Home, - зовнішня реклама,  поєднання її з цифровим сегментом (digital) - DOOН) становить 14-79%, а для інтернет-реклами - 9-38%. Для статичних ООН-форматів показник ще вищий - 48-79%! Окрім того, тривалість візуального контакту зі статичними бігбордами у пішоходів майже вдвічі вища, ніж із мобільною і десктоп-рекламою. За даними іншого дослідження з вивчення ролі  ООН-реклами в побудові популярності брендів, компанії, які почали активно використовувати цей засіб, мали зростання частки ринку на 36%!

 

Як стверджує Марк Бойдман, директор медійного напряму інвестиційної компанії PJ Solomon, до 2020-го року обсяг глобального ринку out of home реклами сягне 42-х мільярдів доларів. ООН - це єдине медіа, для якого технології є «справжнім другом», тому потрібно уважно стежити за тим, як найближчим часом будуть проходити транзакції, змінюватись атрибуції і укрупнюватись учасники ринку...

 

Які можна зробити висновки для України?

 

По-перше, нам слід конкурувати та співпрацювати одночасно! Конкуренція повинна бути чесною, «здоровою» і конструктивною. Співпраця має бути відкритою та багатогранною. Що більше буде інформації про спільні успішні проекти, то більше виграє галузь загалом. Об'єднання зусиль завжди дає кращий результат, ніж дії поодинці.

 

По-друге, цифрова революція відкриває нові можливості для ефективного розвитку зовнішньої реклами. Над цим ми маємо думати, аби використовувати нові тенденції з користю і для компаній, і для споживачів, і для всього ринку.

 

Уже зараз ми повинні прищеплювати споживачу культуру використання DOOH задля збагачення його ж досвіду і вражень. Уже зараз нам потрібно розробляти стратегії, аби ефективно працювати на ринку, який постійно змінюється та розвивається.

 

Автор: Оксана Поліщук. Голова Громадської Спілки «Асоціація операторів зовнішньої реклами України»

 

Джерело: Ліга. Блоги.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу