КИЕВ
11:04
Брюссель
10:04
Москва
12:04
Воскресенье, 23 января 2022

НовостиКому в Дніпрі не писані закони, або чому так важко звикнути до нових правил ринку

26 июня, 10:50  Экономическая  Украина

Індекс інвестиційної привабливості України, який складає Європейська Бізнес-Асоціація (ЄБА), що представляє інтереси понад 800 українських та іноземних підприємств, представлених в Україні, наприкінці минулого року становив 3,03 бала з 5-ти можливих.

 

Згідно з результатами дослідження 58% бізнесменів не задоволені інвесткліматом в Україні! Найвагомішою причиною називають відсутність боротьби з корупцією та зростання її рівня.

 

Це загальноукраїнська статистика. Якщо ж брати інвестклімат у розрізі окремих міст, - відсоток може сягати 90-та... Що це означає для України? Шістьом із десяти підприємців працювати в нашій державі некомфортно та ризиковано. У такій ситуації про жодні капіталовкладення йтися не може, адже ніхто не дасть гарантій, що завтра ситуація не буде гіршою.

 

Звісно, існує різна чутливість бізнесу до потреби в оновленні технологій чи реконструкції. Особливістю ж ринку зовнішньої реклами є його публічність. І стан та якість рекламних конструкцій часто є обличчям та візитівкою міст. Так, коли причиною негативного бізнес-клімату стають не загальнодержавне соціально-економічне становище чи міжнародна нестабільність, а конкретні кроки місцевої влади та приватні інтереси, це викликає обурення.

 

Звісно, кожне місто має свою специфіку. Але ця спеціфіка стосується Схем розміщення рекламних конструкцій, а не процедур надання дозволів. Та, як виявилось, є міста із «власними нормами» і «надзаконними актами».Приміром, Дніпро, в якому операторам, що дотримуються процедурних норм та йдуть у «ногу із часом»,вкладаючи значні суми в реконструкції, влада вирішила продемонструвати свою «всесильність», одночасновидавши їм - наказ про демонтаж, а іншим компаніям - дозвіл на встановлення.

 

Хронологія подій саме підкреслює«подвійність» дій влади:  добросовісним операторам ринку, які вже багато років сплачують податки та зацікавлені у дотриманні нормативних процедур, чиновники, затягнувши час, безпідставно не продовжують дозволів, а іншим, незрозумілим, - відразу ж надають.

 

Асоціація місяць тому надіслала місту запит, щоб відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» отримати інформацію про підготовлені проекти рішень і копії документів, що підтверджують дотримання процедур ухвалення актів. Та відповіді досі немає... Минулого тижня Асоціація знову звернулася із запитом на одержання інформації щодо виданих дозволів і документів, які підтверджують правові підстави для демонтажів конструкцій, що належать її членам. Відповідь аналогічна - вона просто відсутня.

 

Дуже показовим у діяльності місцевої влади є й те, що проекти Схем розміщення рекламних конструкцій, які зараз готують і ухвалюють, суперечать законодавству та передбачають вибіркове анулювання чинних дозволів і повний демонтаж конструкцій...

 

 То що ж це? Некомпетентність влади, безвідповідальність чи старт передвиборчої кампанії? Наявність власних рекламних конструкцій часто є одним із основних аргументів у передвиборчій гонитві, де члени Асоціації як аполітичні учасники виявляються просто невигідними...

Джерело: Асоціація операторів зовнішньої реклами України

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу