КИЕВ
10:52
Брюссель
09:52
Москва
11:52
Воскресенье, 18 августа 2019

НовостиОбираючи головнокомандувача, важливо розуміти його бачення завершення війни, - Подорожній

15 апреля, 16:49  Политическая  Украина

Без чіткого бачення зміцнення нацбезпеки та розвитку армії Україна не вирішить ні проблем економіки, ні земельної реформи, ні інших важливих питань.

 

Саме бачення шляхів завершення війни має бути ключовим при виборі головнокомандувача.

 


Про це пише у своєму блозі на порталі «Ліга» експерт ГО «Український Центр суспільного розвитку» Юрій Подорожній.


За його словами, завдяки зусиллям чинного Президента просування агресора було зупинено, однак «провина» влади у тому, що люди почали забувати, що Україна досі воює.
 


«Війна з Росією триває вже 5 років. Але війна та проблема безпеки відсунута від нашого повсякденного життя. І провина влади в тому, що для більшості війна стала телевізійним шоу, а не реальністю з воєнним станом, територіальною самообороною, з тренуваннями на випадок бомбардувань, врешті-решт хоча б військовим податком», - пише Юрій Подорожній.


Політолог зауважує, що хоч обидва кандидати у своїх програмах заявляють про прагнення до миру, однак бачення його досягнення у Порошенка та Зеленського різняться.


«Для Порошенка досягнення миру - це відновлення територіальної цілісності з поверненням у склад України Криму та окупованих частин Донбасу. З цією метою кандидат продовжить модернізацію армії та залучення світового співтовариства до вирішення військового конфлікту», - пише Юрій Подорожній.


Експерт відзначив, що держбюджетом-2019 на потреби армії передбачено понад 102 млрд грн.


«Президент заявляв, що Збройні сили цього року отримають 6 тисяч мінометів, снайперську зброю, ЗРК, понад тисячу БТРів і БМП, десятки літаків і малі броньовані артилерійські катери, десантні катери і засоби радіолокації. В Одеській області відбулися успішні завершальні випробування крилатої ракети «Нептун» в умовах протидії РФ засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ)», - каже експерт.


У разі перемоги кандидата на виборах, в найближчій перспективі планується нова зустріч у Нормандському форматі. Зрозуміло, що Порошенко продовжить тримати курс на вступ до НАТО та ЄС.


Для кандидата Зеленського питання миру також є ключовим питанням його програми. Водночас, в ефірі одного з ток-шоу на питання, «як зупинити війну» він заявив, що війну зупинити неможливо.


«Відповідно до програми, кандидат Зеленський у питанні війни та миру збирається просити підтримки у країн-підписантів Будапештського меморандуму і партнерів