|
Коли закінчиться війна на сході України? Ось вже йде п'ятий рік, як це питання залишається найболючішим для нашого народу. Свіжа «соціологія» свідчить, що майже 75% українців вважають головним завданням влади - врегулювати конфлікт на Донбасі та домогтися миру! Але у значної частини суспільства вже є розуміння того, що у тій ситуації, яку ми маємо зараз на сході України, винна не тільки Росія та бойовики ОРДЛО. А й сама українська влада, яка доволі успішно і активно заробляє на війні.
На скільки урядовці-парламентарі просунулися у пошуках відповіді на питання: як завершити війну на Донбасі? Фактично ніяк, - вважає голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.
«Так, на початку року Верховна Рада нарешті хоч ухвалила так званий Закон «про реінтеграцію Донбасу». Однак цей документ можна назвати лише спробою наприкінці четвертого року від початку російської військової агресії проти України назвати війну війною, але не використовуючи при цьому слово "війна". Хоча деякі речі Закон своїми іменами таки називає. Наприклад, Росія, завдяки цьому документу, визнається країною-агресором. І органи управління, так званої, "ЛДНР" тепер теж мають правильну назву - «окупаційні адміністрації», - пояснив Віталій Скоцик.
На думку політика, не є суттєвим досягненням той факт, що військові дії на сході України з 30 квітня - це вже не АТО, а «заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації».
«Так, загальне керівництво бойовими діями передається від СБУ до Міноборони. Так, додаткові повноваження з'являються і у Президента країни. Так, уся повнота відповідальності щодо регулювання, так би мовити, ситуації у зоні бойових дій на сході України відтепер покладається не на штаб АТО, а на Об'єднаний оперативний штаб, командир матиме в зоні конфлікту і прилеглих територіях необмежену владу. Чи перестануть у результаті всіх цих рокіровок гинути українські військові та цивільне населення? Вочевидь - ні. Це - перше. І друге, цей закон, вочевидь і на жаль, не про реінтеграцію», - констатував Віталій Скоцик.
Очевидно, що цей конфлікт, не може бути вирішений військовим шляхом, - вважає політик.
«Також очевидно, що Мінські угоди не здатні принести мир на Схід Україні. До речі, зайвим підтвердженням цієї тези є те, як активно нахвалюють останнім часом «мінський формат» пани Путін та Лавров. Вони ж прекрасно розуміють, що завдяки цьому формату війна на Сході нашої країни може тягнутися вічність», - зауважив Голова Аграрної партії України.
Сьогодні потрібні нові формати, - наголошує Віталій Скоцик. За його словами, добре, що світова спільнота вже не соромлячись називає Росію «країною-агресором».
«До речі, наші американські партнери робили це ще до того, як ми самі офіційно визнали агресивність північного сусіда на законодавчому рівні. Ще восени минулого року директор з питань безпеки та політико-військових справ в Держдепартаменті США Майкл Мерфі зазначив, що головною перешкодою для вирішення проблем в Україні є Росія, поведінка Росії, російська агресія. Зокрема він зазначив, що «Росія не імплементує Мінські угоди, створила умови, які не дозволяють СММ ОБСЄ виконувати їх роботу. Тобто, якщо і є проблеми з політичною частиною, вони є результатом умов безпеки, відповідальність за забезпечення яких лежить на Росії» - сказав Віталій Скоцик.
На думку Голови Аграрної партії, вирішенню конфлікту безумовно має посприяти введення миротворчої місії ООН, але не в такому варіанті, який пропонувала Росія - із розміщенням миротворців на лінії розмежування.
«Вони мають контролювати кордон! І це стане першим кроком на шляху до видворення російських загарбників з української землі. Але це тільки половина справи. Паралельно вже зараз треба активно займатися підготовкою бази для масштабних реінтеграційних процесів. Тобто, маємо розуміти, що світова спільнота все за нас не зробить. Самі маємо активізуватися і наполегливо працювати: проводити справжні реформи, вести повноцінну, а не бутафорську боротьбу з корупцією. Це не тільки запорука реінтеграції Донбасу, а й повернення Криму», - впевнений політик.
Зараз, за словами Віталія Скоцика, важливо зробити все для того, щоб впроваджувати місцеве самоврядування і відновити повноцінну роботу Донецької та Луганської обласних рад.
«Для цього потрібно провести вибори на територіях, які не окуповані і є частинами Донецької і Луганської областей. Залишаючи вакантними місця для територій, які поки що є окупованими. Далі, в міру можливостей проведення виборів, - організовувати довибори, наповнюючи повноцінно обласні ради», - зазначив політик.
Також Голова Аграрної партії наголосив, що одним із найголовніших залишається питання виведення регіону із економічної кризи. Для цього, на його переконання, тут потрібно забезпечити вільну, безпечну економічну зону і максимально залучати інвестиції.
Версия для печати |
влажность:
давление:
ветер: