КИЕВ
18:21
Брюссель
17:21
Москва
19:21
Четверг, 4 июня 2020

НовостиТест для ДБР: формування Ради громконтролю.

30 марта, 14:11  Политическая  Украина

Державне бюро розслідувань сьогодні матиме перший серйозний тест на прозорість формування консультативно-дорадчих органів.

 

Мова йде про обрання Ради громадського контролю, яка має бути обрана через старий "регіональний" спосіб - Установчі збори.Вчора було опубліковано аналіз кандидатів до РГК при ДБР. Як показало дослідження, абсолютна більшість з суб'єктів, що претендують на місце в Раді, мають політичний або правоохоронний "шлейф". Іншими словами, вони є пов'язані між собою.Згідно статистики, 43 кандидати мають порушення одного індикатору стосовно своєї упередженості, 30 кандидатів - 2 або більше індикаторів порушено, 46 осіб мають політичні зв'язки, 22 мають зв'язок з органами правопорядку.

 

При цьому, що не менш важливо, 37 кандидатів пов'язані між собою.

 

І сьогодні до нас надійшла інформація, що конкурс кінцево "порішали".

 

Існують кілька груп, що по колу будуть один одного підтримувати.

 

Одна з цих груп, за повідомленням джерел, афілійована з політичною силою "Народний фронт".

 

Друга - прямо дотична до (псевдо) правників-журналістів.Як наслідок, можна сміливо заявити, що сьогоднішні вибори через непрозорий механізм - Установчі збори - вже повністю зрежисовано.

 

Представники реальної громадськості, що супроводжують конкурс два роки, навряд чи зможуть прорватися через "ґрати" голосів, які оформлять бппешно-нарфронтівські афілійовані активісти.P. S. Нагадаю, що всі новітні приклади формування подібних консультативних органів показують, що найбільш успішним, прозорим і ефективним способом є онлайн-голосування.

 

Саме такий підхід ще в листопаді-грудні наша ініціативна група пропонувала новообраному директору ДБР Роману Трубі.

 

Він особисто в своєму кабінеті нам пообіцяв прозорість процесу і саме такий формат, але згодом в урядовому рішення ідентифіковано старий спосіб формування - Установчі збори.


Автор: Олександр Лємєнов

 

Джерело : Українська правда

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу