КИЕВ
14:50
Брюссель
13:50
Москва
15:50
Суббота, 30 мая 2020

НовостиРобити ремонти і оснащувати медзаклади має місцева влада?

07 октября, 14:15  Социальная  Украина

Виділяти кошти на оснащення, ремонт та інші потреби поліклінік має місцева влада.

Про це у своєму інтерв'ю виданню "Фокус" заявила очільниця МОЗ Зоряна Скалецька.

 "Ці гроші мають йти на покращення: хочете - на підвищення кваліфікації лікаря, хочете - на надбавки йому, хочете - на оснащення його кабінету. Децентралізація в тому і заключається: друзі, ви там на місцях - саме ті, хто має забезпечити населення якісною медичною допомогою", - каже вона.

 

Також вона додає, що 30 років риторика була така: все, що стосується охорони здоров'я - проблеми МОЗ.

 

"Але ми вже не назначаємо та не звільняємо головних лікарів. Це повністю питання до місцевої влади", - наголошує вона.

 

 

Також Скалецька вважає, що необхідно пояснювати місцевій владі, що головний лікар має бути під їхнім контролем, а лікарня - це їхня власність і вони мають моніторити, як він використовує кошти, що виділені.

 

"Децентралізація в охороні здоров'я означає, що місцева влада усвідомлює, що вона у своєму регіоні відповідає за те, що поліклініки та лікарні працюють належним чином", - стверджує міністерка.

 

 

Нагадаємо, за реформою медичні заклади перетворюються в некомерційні комунальні підприємства.

 

Це означає, що вони уже самі розпоряджаються своїм майном і ведуть справи. Вони не прив'язані до тарифної сітки і самі визначають систему оплати праці.

 

Можуть витрачати кошти на те, що вважають потрібним для своєї роботи: ремонти, закупівлю обладнання, техніки, сервісу тощо.

 

Наприклад, у місті Мукачево Центр сімейної медицини за кошти від Національної служби здоров'я ремонтують приміщення.

Центр сімейної медицини в Южноукраїнську на Миколаївщині оплачує службу таксі своїм сімейним лікарям, щоб ті їздили на виклики до пацієнтів додому, і замовив у програмістів собі програму для обліку вакцинації. У Вознесенську сімейні лікарі створили для зручності пацієнтів кол-центр і ввели посаду офіс-менеджера, провели wi-fi.

 

 

Місцева влада як власник комунальних медзакладів зобов'язана сплачувати їм комунальні послуги за Бюджетним кодексом. Вона також може допомагати в ремонтах чи купівлі меблів, наприклад.

 

Джерело: Українська правда

Версия для печати


Оставить комментарий

 Прокомментировать с помощью Facebook

Обзор сети

Разместить рекламу