КИЕВ
04:42
Брюссель
03:42
Москва
05:42
Понедельник, 6 декабря 2021

НовостиУкраинские культурные деятели отказываются от Шевченковской премии в пользу армии

01 ноября, 14:00  Социальная  Украина

Украинский композитор и дирижер Владимир Рунчак обратился с открытым письмом в творческие союзы и Комитет по Национальной премии Украины имени Тараса Шевченко с предложением в этом году не выдвигать кандидатов на получение Национальной премии Украины имени Тараса Шевченко, сообщает агентство ПРО.

 

Рунчак предлагает направить весь призовой фонд премии на нужды украинской армии.

"Вряд ли наша симфония или картина, стихотворение, театральная постановка, фильм, газетная статья или концертная программа является тем самым необходимым для потребностей наших солдат. Сегодняшней Украине финансово помогает весь цивилизованный мир, то же поможем Ей и мы - украинские художники", - пишет Владимир Рунчак в письме.

Ниже приводим полный текст письма композитора.

"Високоповажні колеги, митці національних творчих спілок України, Вельмишановні члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка,

В часи, коли вся наша країна бореться з російською окупаційною армією та власними доморощеними сепаратистами, ми українські митці. зобов'язані також допомогти нашому війську, а тим самим і нашій державі. Кращі наші: сини, брати, батьки, діди зараз - на передовій захищають східні кордони нашої країни, лікарі та медсестри - оперують, бинтують, лікують поранених українських солдат і офіцерів, звичайні прості громадяни збирають, хто скільки зможе, на купівлю військового одягу та всього найнеобхіднішого для ведення бойових дій, державні мужі, не тільки керують захистом країни, а й намагаються дипломатичними засобами зупинити російських загарбників. В цей вирішальний для України час, ми маємо, також підставити плече нашому війську. Навряд чи наша симфонія або картина, вірш, чи театральна постановка, фільм, газетна стаття або концертна програма є тим найнеобхіднішим для потреб наших солдат. Сьогоднішній Україні фінансово допомагає весь цивілізований світ, то ж допоможемо Їй і ми - українські митці.

Я закликаю Вас не пропонувати в цьому році своїх кращих представників для отримання ними найвищої мистецької нагороди нашої держави: Національної премії України імені Тараса Шевченка і пропоную Вам звернутись з відповідними листами до Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка про спрямування всього призового фонду цьогорічної премії на потреби української армії з відповідною звітністю керівників військових структур про використання коштів.

Всім Вам, шановні колеги, українські митці, великий наш Тарас сказав би за це, дякую.

Слава Україні!

Слава нації!

Україна понад усе!

композитор Володимир Рунчак"

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу