КИЕВ
10:57
Брюссель
09:57
Москва
11:57
Пятница, 16 апреля 2021

НовостиЗелені клони: на Одещині почали вирощувати фундук в лабораторіях

26 ноября, 13:00  Экономическая  Украина

 

Їжа з пробірок уже стала реальністю. На Одещині в лабораторних умовах почали вирощувати фундук. Кажуть, так рослина більш стійка до вірусів.

 

іжа з пробірок, зелені клони, фундук, Ізмаїл, ціни на продукти.

 

Аграрії з Ізмаїла вирощують фундук в кокосовому волокні новим сучасним методом ін вітро- рослини розмножують в пробірці. Таким чином, вони залишаються стійкими до вірусів і повинні швидше плодоносити.

 

На відміну від всім відомих традиційних способів насіннєвого і вегетативного, ін-вітро являє собою мікророзмноження в лабораторних умовах, повідомляє видання "Агро ЮГ". 

 

Подібна технологія клонування рослин є ефективним способом отримання великої кількості саджанців за короткий час навіть для рослин, які важко розмножуються традиційним способом. При цьому проводиться оздоровлення садивного матеріалу від інфекцій.

 

Подібні методи вирощування рослин зарекомендували себе за кордоном, в Україні ж використовують його нещодавно.

 

Як розповів керівник господарства Олександр Пономаренко, на підприємстві тривалий час вивчали досвід зарубіжних і українських колег, перш ніж зважитися на експеримент.

 

Крім того, зелені клони розвиваються швидше і гармонійніше рослин, отриманих шляхом одирки від материнського куща і раніше вступають в період плодоношення. А те, що такі рослини не містять в собі спочатку вірусів, передбачає, що вирощувати їх можна буде, не застосовуючи хімікатів.

 

Аграрій придбав фундук двох сортів — Тонда де-Романо промисловий і Еніс столовий. Зробили їх в одеській лабораторії, вперше продемонструвавши позитивний досвід мікророзмноження рослин в Україні.

 

Ізмаїльські садівники висадили клони фундука в кокосове волокно, просочене спеціальним поживним речовиною, і накрили плівкою. Потім їх пересадять у невеликі контейнери, в яких саджанці простоять до весни. А навесні рослини пересадять у відкритий ґрунт.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу