КИЕВ
01:31
Брюссель
00:31
Москва
02:31
Среда, 26 января 2022

НовостиРинок землі без комплексного законодавства – це динаміт, який вибухне, - Безсмертний

09 июня, 15:57  Политическая  Украина

Керівництво парламенту відмовляється зустрічатися з найкращими експертами, що пропонують зважену земельну реформу в формі готового законопроекту. Влада взяла небезпечний курс на впровадження ринку землі без самої земельної реформи.

 

Таку думку висловив керівник Центрального апарату Аграрної партії Роман Безсмертний в ефірі каналу NewsOne, коментуючи підсумки масового мітингу «Не дамо вкрасти землю!», що відбувся під Верховною Радою 7 червня.

 

«Коли я говорив з Андрієм Парубієм, то він - наскільки я розумію, після дискусії з керівниками фракцій більшості - сказав, що вирішено не зустрічатися з делегацією мітингу аграріїв. Я задав лише одне запитання:  чи усвідомлює він відповідальність за цей крок, адже на площі Конституції будуть тисячі людей. Це був крок у безодню, бо всіх цих людей зачепило за живе, що їх просто проігнорували. Люди були на межі, стримувалися, щоб не вихлюпнути свої емоції», - підкреслив Роман Безсмертний.

 

Він додав, що це був мирний протест, до того ж, учасники мітингу прийшли з конструктивною пропозицією - програмою земельної реформи.

 

«Законопроект про програму розвитку земельних відносин до 2025 року розробляли найкращі вчені й експерти України і світу. Документ пройшов обговорення на земельних форумах в усіх регіонах, на зустрічах із громадами сіл і міст. Ми прийшли не лише з загальнодержавною програмою розвитку земельних відносин, а й з дев'ятьма іншими документами. Таке ігнорувати не можна», - пояснив Роман Безсмертний.

 

Він додав, що вперше за історію українського парламенту відбулося таке ігнорування людей, що масово зібралися під стінами парламенту.

 

«Особливо здивувала аргументація спікера, мовляв, він не може зустрічатися з непарламентською політичною партією. Керівництво Верховної Ради зіпсувало стосунки не з Аграрною партією, а з людьми, які найкраще знають земельне питання і хочуть допомогти», - підкреслив політик.

 

На його думку, у влади немає розуміння того, яким має бути ґрунтовне земельне законодавство.  

 

«Урядові законопроекти про обіг землі - це спроба в кілька статей законопроекту внести все те, що треба розкрити десятками статей і сотнями процедур. Ринок землі без комплексного законодавства - це динаміт, який вибухне. Політикам вищого ешелону варто бути дуже обережними», - застеріг Роман Безсмертний.

 

За його словами, йдеться про велику кількість питань, які має врегулювати земельна реформа: не лише продаж землі, але й її заставу, систему управління, передачу в розпорядження громад, соціальні аспекти земельних відносин. Реформа має бути відпрацьована на місцевому, територіальному і державному рівні, щоб вона приносила користь усьому народу. На її впровадження може знадобитися до 12 років, вважає політик.  

 

Нагадаємо, у середу під парламентом відбувся багатотисячний мітинг аграріїв. Вони привезли з собою 3 мільйони підписів людей проти поспішного впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення, до якого Україна не готова.

 

Аграрії мали намір передати Голові Верховної Ради розроблений експертами Аграрної партії проект Закону «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року». Законопроект є покроковою та докладною «дорожньою картою» для завершення комплексної земельної реформи. Однак спікер парламенту Андрій Парубій відмовився зустрічатися з делегацією аграріїв.

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу