КИЕВ
07:15
Брюссель
06:15
Москва
08:15
Суббота, 23 июня 2018

НовостиАграрії пікетують Верховну Раду

07 июня, 11:27  Политическая  Украина

Під Верховною Радою та в урядовому кварталі близько 30 тисяч людей беруть участь у мітингу «Не дамо вкрасти землю!», проводять флеш-моби та пікетування владних установ. Учасники вимагають зупинити впровадження ринку землі, до якого Україна, на їхню думку, не готова.

 


На площі Конституції та прилеглих вулицях тисячі людей з усіх регіонів України тримають гасла: «Не дамо вкрасти землю!», «Продаж землі - зрада держави!», «Ні - дикому ринку землі!», «Земля належить народу України! Конституція України. Стаття 13». Серед присутніх - фермери, аграрії, мешканці міст і сіл із усіх областей.

 

 

 

 

Віталій Скоцик, лідер Аграрної партії, що ініціювала акцію, заявив, що активісти привезли до Києва 3 млн підписів проти «дикого» ринку землі, зібраних в рамках всеукраїнської акції з протидії поспішному впровадженню ринку землі сільськогосподарського призначення. На сцені вибудувана стіна з коробок із цими підписами.

 

«Ми сьогодні тут, щоб сказати «ні» грабунку українського народу і української держави. Ми привезли понад 3 мільйони підписів, які ви бачите на сцені та біля сцени. Ми привезли майже 400 резолюцій міських, районних, обласних рад щодо недопущення «дикого» ринку землі. Ми також привезли сюди наше бачення земельної реформи, втілене в законопроекті про розвиток земельних відносин до 2015 року», - сказав Віталій Скоцик зі сцени.

 

 

 

Україна не готова до продажу земель сільгосппризначення ні в організаційному, ні в економічному, ні в правовому сенсі, - вважають учасники мітингу. 96% сільгоспвиробників не мають коштів на купівлю землі. У державі відсутнє комплексне земельне законодавство, не проведена інвентаризація земель, немає верховенства права, гарантій недоторканності власності.

 

 

 

Під час мітингу Аграрна партія планує передати керівництву Верховної Ради проект Закону України «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року», що містить комплексний план земельної реформи з 16 напрямків. Документ є підсумком роботи експертної групи при Аграрній партії та публічного обговорення її напрацювань на земельних форумах, що відбулися в усіх регіонах України в останні місяці.

 

 

Планується ухвалення окремої резолюції мітингу-протесту, що буде передана органам влади.

 

 

«Ми вимагаємо продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до завершення повноцінної та комплексної земельної реформи!», - йдеться в проекті резолюції.

 

 

 

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу