Міністерство юстиції пропонує внести зміни до чинного закону «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та усунути положення, які на сьогодні створюють проблеми у сфері оціночних послуг.
Відповідний законопроект розміщено на сайті Міністерства юстиції (http://www.minjust.gov.ua, рубрика «Обговорюємо законопроекти») для надання пропозицій та зауважень. 01.02.2013. Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» - виставлено для обговорення до 1 березня 2013 року
Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, результатом прийняття цього проекту закону стане створення рівних умов, відтак, розширення доступу до професії оцінювача. Крім того, законопроект покликаний сприяти розвитку конкурентного середовища на ринку оціночних послуг.
Передбачається, що розширення доступу до професії оцінювача та розвиток конкуренції у цій сфері призведуть до здешевлення послуг оцінки.
Крім того, у разі ухвалення законопроекту, у законодавстві з'являться норми, які забезпечать дієвий механізм контролю з боку держави у сфері професійної оціночної діяльності - за діяльністю оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності.
У цьому ж контексті законопроектом визначається вичерпний перелік підстав для прийняття рішення про зупинення дії кваліфікаційного свідоцтва оцінювача та припинення права на зайняття професійною оціночною діяльністю, а також - про притягнення оцінювача до відповідальності.
Чинний закон, за словами Міністра юстиції, створював чимало проблемних ситуацій. Зокрема, законом запроваджене штучне обмеження для здобуття кваліфікації оцінювача.
Так, наприклад, чинний Закон «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» визначає, що для здобуття кваліфікації оцінювача необхідно пройти стажування протягом одного року у складі суб'єкта оціночної діяльності разом з оцінювачем, який має не менше ніж дворічний досвід практичної діяльності з оцінки майна, та отримати його позитивну рекомендацію. Таким чином, на рівні Закону створене обмеження у вигляді проходження стажування, яке на практиці створює перепони для здобуття кваліфікації оцінювача і дискримінує фізичних осіб, які виявили намір здійснювати професійну оціночну діяльність.
Крім того, механізм контролю за діяльністю оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності у чинному законі не забезпечує притягнення оцінювача до відповідальності.
Міністр юстиції зазначив, що у разі ухвалення змін до чинного закону, буде проводитися відстеження їх результативності.
Зокрема, відстеження планується здійснити через рік після набуття чинності цим законом, в результаті якого відбудеться порівняння показників. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань, ці питання будуть врегульовані шляхом внесення відповідних змін.
Крім того, передбачається періодичне відстеження результативності закону, яке буде здійснюватися раз на три роки.
Зауваження та пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» прийматимуться Міністерством юстиції від фізичних осіб та юридичних осіб, їх об'єднань до 1 березня 2013 року, на адресу: м. Київ, вул. Артема, 73, Міністерство юстиції України, Департамент нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу або на адресу електронної пошти - babaeva@minjust.gov.ua .
Прес-служба Міністерства юстиціїї
Версия для печати |
|
влажность:
давление:
ветер: