Така вимога мотивована нещодавньою заявою НАБУ з приводу того, що Денісова звільнила свого представника у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, піддавшись на шантаж з боку керівництва Окружного адміністративного суду Києва та за посередництва у цьому шантажі Національного агентства з питань запобігання корупції.
Кримська правозахисна група та Медійна ініціатива за права людини закликали уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову піти з посади через порушення присяги, згідно з якою омбудсмен має здійснювати свою діяльність незалежно від інших державних органів та посадових осіб.
Як йдеться у спільній заяві правозахисних організацій, така вимога мотивована нещодавньою заявою НАБУ з приводу того, що Денісова звільнила свого представника у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, піддавшись на шантаж з боку керівництва Окружного адміністративного суду Києва та за посередництва у цьому шантажі Національного агентства з питань запобігання корупції.
"На наш погляд, ситуація, яка зараз склалася у зв'язку із оприлюдненням компрометуючих Людмилу Денісову матеріалів, загрожує незалежності всієї інституції уповноваженого Верховної Ради України з прав людини... Ми вважаємо, що з метою збереження національної та міжнародної довіри до Офісу омбудсмена України Людмила Денісова не може далі обіймати посаду...", - йдеться в заяві.
Правозахисники звернулися до Денісової з вимогою добровільно скласти з себе повноваження, а також скасувати накази про звільнення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, винесені під тиском, відкликати призначених під тиском членів ВККС та скасувати публічний конкурс з добору кандидата, якого омбудсмен призначає членом ВККС. Крім того, організації просять правоохоронні органи відкрити кримінальне провадження та провести незалежне розслідування з приводу даних, раніше оприлюднених НАБУ, щодо ймовірного вчинення Денісовою кримінального правопорушення, а Верховну Раду дев'ятого скликання створити тимчасову спеціальну комісію ВР та підготувати висновок щодо наявності чи відсутності підстав для звільнення з посади уповноваженого у зв'язку із порушенням присяги.
Як повідомляв УНІАН, 26 липня директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Денісова звільнила свого представника у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, піддавшись на шантаж з боку керівництва Окружного адміністративного суду Києва та за посередництва у цьому шантажі Національного агентства з питань запобігання корупції. Як сказав Ситник, голова суду Павло Вовк мав намір позбавитися "неугодного" члена ВККСУ Андрія Козлова для того, щоб пройти кваліфікаційне оцінювання у ВККСУ. Для цього Вовк звернувся до Денісової, за чиєю квотою було призначено Козлова, та запропонував їй відкликати Козлова в обмін на те, що НАЗК не буде давати негативний висновок по її електронній декларації.
Джерело: УНІАН
Версия для печати |
|
влажность:
давление:
ветер: