Зменшення шкільного віку може обговорюватися після того, як концепція «Нової української школи» пройде повний цикл пілотування. Це буде в наступному році Про це розповів експерт з питань освіти Микола Скиба.
«Поспішати із цим точно не варто. До того ж, є відчутна різниця і зараз, коли одна дитина пішла у школу у шість років, а інша — у сім. Якщо ми говоримо про п’ять – такі ініціативи, звісно, можуть бути, але треба виконати низку умов. Така практика, до речі, є в Британії. Але це не є навчання, як воно існує у розумінні більшості педагогів та батьків. Це, швидше, підготовка до засвоєння нових знань у подальшому. Це – плавна адаптація. Тому, це окрема концепція», — сказав Скиба у коментарі «Слово і діло».
Експерт наголосив, що висновки можна робити по завершенню тестування «Нової української школи» в рамках всього циклу початкової школи.
«Зі стартом «Нової української школи» в нас означились контури, але треба завершити пілот, повний цикл. Є нові програми, їх дві, й вже є різні досвіди апробування. Наступного року завершиться пілотування четвертих класів і ми побачимо повний цикл. Й тут може виникнути кілька моментів. Можливо, варто продовжити навчання в початковій школі до п’ятого класу, щоб до середньої — дитина потрапляла у більш свідомому віці», — сказав Скиба.
За його словами, для зменшення віку, коли дитина може піти в школу, повинні з’явитися умови, в яких вона збереже свою дослідницьку поведінку.
«Для того, щоби порушувати такі питання, треба переконатися, що культура початкової школи нова й там не загубиться дослідницька поведінка дітей та буде приділятися увага потребам малечі», — пояснив експерт.
Версия для печати |
|
влажность:
давление:
ветер: