У Харкові склалась парадоксальна ситуація - є фасад успішного Харкова і імідж успішного міста, успішного мера, але за цим успішним фасадом є величезні борги. Про це заявив політолог Володимир Фесенко.
Банк, який десять років тому дав кредит на реконструкцію парку Горького, хоче повернути свої гроші через суд. Йдеться про чверть мільярда гривень, - передає KHARKIV Today.
Кредит мали б повернути в 2015 році. Гроші місто брало під заставу майна метро, а також зоопарку, кіноконцертного залу "Україна", кількох дитсадків, будівлі мерії та міського бюро технічної інвентаризації. Харківська міськрада тричі продовжувала термін погашення боргу, останній закінчився в червні 2020 року. Банк судиться, щоб повернути свої гроші. Про це повідомляє Deutsche Welle.
"Велику частину від того, що повинні виплатити, ще не виплатили — 272 мільйони гривень взагалі, а виплатили всього 241 мільйонів гривень. Погашається фактично тільки відсоток кредиту, сам кредит не погашеним залишається",— пояснив співголова Харківського антикорупційного центру Євген Лісічкін.
За словами політолога Володимира Фесенка, у спадок від Кернеса залишилося місто — потенційний банкрут.
"Взагалі, це парадоксальна ситуація, є фасад успішного Харкова, так і партія його називалася, і є імідж успішного міста, успішного мера, але за цим успішним фасадом є величезні борги. Для міста — це великий ризик, місто може бути просто потенційним банкрутом, насправді, ось в чому проблема.І це теж спадок Кернеса, хто б не став новим мером, хто б не керував містом, їм доведеться платити за боргами Кернеса і в прямому, і в переносному сенсі", — розповів політолог.
У Харківському антикорупційному центрі впевнені, що до продажу метрополітену або будівлі мерії справа не дійде. Однак розраховуватися за кредитами будуть звичайні харків'яни. За ці гроші могли б відремонтувати фасади будівель в центрі міста або оновити системи опалення і подачі гарячої води.
Версия для печати |
|
влажность:
давление:
ветер: