Голова Ради суддів України, суддя Верховного суду Олег Ткачук заявив про спроби Адміністрації президента зірвати проведення 21 червня засідання Ради суддів.На цьому засіданні повинні скликати позачерговий з'їзд суддів для обрання суддів Конституційного суду України та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, йдеться в повідомленні.
За словами Ткачука, з ночі на 21 червня та зранку судді з різних регіонів України почали повідомляти йому про те, що з АП дзвонять головам судів з вимогою дати розпорядження делегатам зірвати проведення засідання Ради суддів.
«Такі спроби підірвати довіру до здатності судової влади самостійно вирішувати внутрішні проблеми і завдання, визначені Конституцією і законами України, було продемонстровано 19 червня 2019 року під час зустрічі заступника глави АП Руслана Рябошапки і заступника голови Ради суддів України Вадима Бутенка», - додав Ткачук.
Голова Ради суддів України наголосив, що це уперше працівники апарату АП дозволили собі публічно демонструвати керівну і спрямовуючу роль у судовій владі.
У зв'язку з цим Ткачук звертається до президента Володимира Зеленського, генерального прокурора Юрія Луценка та директора Державного бюро розслідувань Романа Труби із вимогою терміново вжити заходів для «припинення та попередження тиску посадових осіб офісу президента України на суддів та судову владу, а також притягнення винних осіб до відповідальності».
Заступник голови АП Руслан Рябошапка відкинув звинувачення Ткачука. За його словами, він не дзвонив суддям та не обговорював з Бутенком питання зриву засідання Ради суддів.
«Як можна тиснути [на суддів] тим, що я зустрівся з Бутенком?.. Те, про що сказав Ткачук, - це заява групи людей, які в минулому взяли під контроль судову систему і намагаються тримати її під контролем. Минулого тижня президент заявив, що ми будемо переглядати судову реформу і, очевидно, люди відчули якусь боязнь втратити контроль », - сказав Рябошапка в коментарі LB.ua.
За його словами, зустріч з Бутенком була пов'язана з тим, щоб включити його в робочу групу експертів для аналізу судової реформи.
Джерело:НВ
Версия для печати |
|
влажность:
давление:
ветер: