Судова система в Україні тяжко хвора. Про це у Facebook заявив генпрокурор Юрій Луценко, коментуючи звільнення з-під арешту нардепа Надії Савченко та її спільника Володимира Рубана.
"Справа Савченко - Рубана 28.01.2019 року була направлена в суд з обвинувальним актом. Тому можна було б сказати, що вчорашнє рішення (вірніше - його відсутність) про запобіжний захід на час судового процесу - виключна компетенція суду. Але ряд останніх резонансних судових рішень, коли арешту уникають підозрювані у вбивстві та тероризмі, змушують визнати: судова система тяжко хвора", - написав генпрокурор.
Луценко назвав "три причини".
"Причина перша - дозволені законом маніпуляції із безкінечними змінами адвокатів. У Савченко таких адвокатів (які то входили в процес, то покидали його) було 8 платних і 1 безплатний від держави.
Законопроект для усунення цих зловживань давно лежить в ВР.
Причина друга - критично мала кількість суддів в судах. 40% незаповнених вакансій призводить до того, що відвід навіть 1 судді призводить до передачі справи в інший суд.
"Футбол" зміни судів у справі Савченко - Рубана з каруселлю відводів на кожному етапі вражає: Верховний суд- Чернігівський районний- Чернігівський апеляційний - Верховний суд- Солом'янський районний- Київський апеляційний - Верховний суд - Київський апеляційний - Дарницький районний - Київський апеляційний - Броварський районний.
Причина третя - небажання окремих суддів виконувати свою роботу. Інакше як самоусуненням важко назвати самовідвод у цій справі тільки тому, що хтось з родичів судді проживає на окупованій території.
Ну і головне: звільнення з-під варти на підготовчому судовому засіданні зовсім не означає зняття обвинувачення. ГПУ наполягає на достатності доказів Савченко і Рубана в скоєнні злочинів. Впевнений, що завезення важкої зброї з так званої днр для обстрілу української столиці не залишиться безкарним", - заявив генпрокурор.
Джерело: gazeta.ua
Версия для печати |
|
влажность:
давление:
ветер: