КИЕВ
12:15
Брюссель
11:15
Москва
13:15
Понедельник, 25 сентября 2023

Новости«Історія з грифом «Секретно: у Чехії вийшла книга про історію України із архівів КГБ

18 марта, 15:00  Социальная  Украина

 

У Чехіі вийшла книга про історію Украіни з архівів КГБ. Працю історика Володимира В’ятровича «Історія з грифом «Секретно». Українське ХХ століття» видали чеською мовою. У книзі висвітлено події української історії між 1918 та 1991 роком.

 

Історія з грифом «Секретно, Чехія, КГБ, архіви, історія України, Володимир Вятрович.

 

Книга чеською мовою вийшла друком у грудні 2020 року у видавництві «Academia» під назвою «Ukrajinské 20. století: Utajované d?jiny». Переклад здійснений Рітою Кіндлеровою за спряння Українського інституту книги.  Книгу можна придбати у чеських книжкових крамницях.

 

 

19 березня відбудеться онлайн обговорення книги за участі автора Володимира В’ятровича (Київ), професора Карлового університету Станіслава Туміса (Прага), модерує Радко Мокрик (Прага).

 

У книзі висвітлено події української історії між 1918 та 1991 роком за допомогою 66 історій окремих людей.

 

«Описуючи цей один із найдраматичніших, напевно, в історії України періодів, я намагався його подати не просто як історію, як певний суцільний процес, але і як історії — історії якихось певних людей, історії окремих подій, які відбувалися в Україні протягом цього часу. Відповідно, моя історія України ХХ століття складається із 66 епізодів», — говорить Володимир В’ятрович.

 

 

«Історія з грифом «Секретно». Українське ХХ століття» в Україні сьогодні виходить у харківському видавництві «КСД» і стала бестселлером (загалом українці купили біля 70 тисяч примірників). За книгу автор отримав премію імені Василя Стуса, а тижневик «Коментарі» назвав працю бестселером листопада 2011 року. У 2012 році «Історія з грифом «Секретно» » увійшла до десятки найпопулярніших книжок у мережі книгарень «Є», В 2013 році книга стала переможцем у категорії науково-популярні видання номінації «Минувшина» Всеукраїнського рейтингу «Книжка року», а також отримала відзнаку Національної спілки письменників, у 2014 році отримала персональну відзнаку президента Форуму видавців Олександри Коваль.

 

Версия для печати
Обзор сети

Разместить рекламу