Аграрна партія здобула переконливу перемогу на виборах до ОТГ 29-го квітня у громадах Херсонської, Хмельницької, Івано-Франківської, Запорізької, Сумської, Тернопільської та Рівненської областей.
За результатами попереднього підрахунку голосів депутатами від політсили стануть 106 осіб та ще 3 - головами ОТГ.
Аграрна партія отримує майже 15% мандатів серед депутатів, висунутих партіями, та входить до трійки переможців на виборах, які відбулися у 40-ка ОТГ в 17-ти областях, серед 30-ти політсил, що брали участь у кампанії.
Аграрна партія поліпшила свій результат, порівняно з попередніми виборами до об'єднаних територіальних громад (ОТГ), що відбулися 24-го грудня 2017 року, та здобула рівномірну підтримку виборців у всіх регіонах, зокрема у містах.
«Ці вибори були дуже важкими.
Наших кандидатів та активістів не просто залякували і погрожували їм, а й були непоодинокі випадки побиття.
На багатьох дільницях, де лідирували наші представники, існували серйозні загрози зриву виборів.
Конкуренти, профінансовані олігархами, засилали у громади «тітушок», які залякували людей.
Однак досягнутий нами результат свідчить, що ні погрози, ні спроби підкупу виборців, ні «чорнуха», яку проти нас розміщували у ЗМІ, - не діють», - коментує результати виборів лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.
Політик подякував виборцям за те, що вони активно голосували, попри всі перешкоди та негаразди, і заявив, що у партії результатом задоволені.
Найбільше голосів політсила отримала у Роздольській сільській громаді Запорізької області - 87%.
В Івано-Франківській області, де партія вперше взяла участь у виборах, її підтримали 18,1% громадян, і кандидат від політсили був обраний головою ОТГ.
Загалом по регіонах найкращі результати: в Херсонській області - 40,9%, у Сумській - 31,8%, у Хмельницькій - 27,8%, у Запорізькій - 21,7%.
«Ми відчули, що вибори до ОТГ - це репетиція перед президентськими та парламентськими виборами, напруга така сама.
Проти нас відпрацьовували цілі схеми, зокрема і скорочення кількості громад, які мали йти на вибори.
Це виглядає, як останні судоми парламентських партій, що намагаються за рахунок адмінресурсу та шалених сум зробити собі фейкові рейтинги.
Рівень адміністративного тиску і підкупу виборців буквально зашкалював.
Однак люди бачать, хто дійсно бореться за майбутнє їхніх громад, і обирають цих кандидатів.
Перемога представників Аграрної партії сідчить, що політичної самоорганізації суспільства уже не спинити», - каже заступник голови Аграрної партії з регіонального розвитку Олег Корбан.
Усього на цих виборах політсила висувала 601-го кандидата в депутати (565 - на партійних конференціях, 36 проходили як самовисуванці) та 8 претендентів на посади голів ОТГ.
Представники партії боролися за депутатські мандати у всіх без винятку 40-ка ОТГ, в яких 29-го квітня проходили перші вибори.
Це вже п'ята хвиля виборів поспіль, на яких Аграрна партія входить до переліку переможців, водночас відсоток підтримки постійно зростає.
«Оновлення політичної системи починається з місцевого рівня, де стверджуються справжні лідери, які працюють, а не грабують.
Саме звідси піднімається повінь змін.
Олігархічні проекти відійдуть у минуле, і їм на зміну прийдуть справжні всенародні партії.
Лише такі політичні сили нової формації здатні оновити парламент та реалізувати довготривалу стратегію розвитку України», - говорить Віталій Скоцик.
Нагадаємо, на перших місцевих виборах у 51-й ОТГ 24-го грудня 2017 року Аграрна партія посіла третє місце - 119 її кандидатів стали депутатами.
Із них політсила висувала 117 - це 13,67% від загальної кількості обраних депутатів, які представляли різні партії.
Ще два члени Аграрної партії перемогли як самовисуванці.
В органах місцевого самоврядування уже працює майже 5 тисяч депутатів від Аграрної партії.
Джерело: Аграрна партія
Версия для печати |
|
влажность:
давление:
ветер: